صفاری نطنزی:

باید استفاده از پیام رسان‌های داخلی بهتر برای مردم تبیین شود

باید استفاده از پیام رسان‌های داخلی بهتر برای مردم تبیین شود
تاریخ انتشار : ۲۱ فروردين ۱۳۹۷

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: موضوع فضای مجازی به خصوص فیلتر تلگرام در جامعه به شکل گسترده‌ای مطرح است. تصمیم نظام نیز در رابطه با استفاده از پیام رسانه‌های داخلی تصمیمی درست و به جا است.

به گزارش گرداب، مرتضی صفاری نطنزی در نطق میاندستور خود در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) ضمن تبریک سال نو بیان کرد: امروز جامعه ما در سطح بین الملل با چالش‌هایی روبه‌رو است که لازم است که دولت آمادگی لازم را در کشور برای مقابله با آنها داشته باشد تا با توجه به دشمنی‌های دشمن در یک فضای آرام بتوانیم مشکلات را حل کنیم. موضوع فضای مجازی به خصوص فیلتر تلگرام در جامعه به شکل گسترده‌ای مطرح است. تصمیم نظام نیز در رابطه با استفاده از پیام رسانه‌های داخلی تصمیمی درست و به جا است. ما باید به شعور مردم احترام بگذاریم و این مسئله را به صورت بهتری برای مردم تبیین کنیم تا خود مردم داوطلبانه این انتقال را انجام دهند.

وی افزود: در این راستا باید در ایجاد ظرفیت‌های لازم در پیام‌رسان‌های داخلی و حفظ امنیت مردم تلاش کنیم.

نماینده مردم نطنز در مجلس گفت: التهاباتی که در بحث ارز مطرح است باعث نگرانی عمیق مردم شده است. نوسانات ناامید کننده نرخ ارز که از طریق دشمنان دامن زده می شود، نگرانی را در جامعه ایجاد کرده است چراکه مردم دارایی خود را با نرخ ارز می‌سنجند و با ادامه این روند ممکن است دست به تصمیمات و رفتارهای غیر اقتصادی بزنند که عوارض آن می‌تواند اقتصاد کشور را تحت تاثیر قرار دهد.

وی در ادامه گفت: آینده توافق برجام با به کارآمدن ترامپ در آمریکا تحت تاثیر قرار گرفته و هر روز مورد هجمه قرار می گیرد. ترکیبی از افراد و مقاماتی که در حاکمیت آمریکا امروز قرار گرفته‌اند، آینده این سند را در هاله‌ای ابهام برده است. در آینده نزدیک براساس اظهارات ترامپ احتمال دارد آمریکایی‌ها از این توافق خارج شوند. دولت و دستگاه دیپلماسی خارجی باید پیش‌بینی لازم برای مقابله با این حرکت را داشته باشند. تحرک لازم دیپلماسی در این زمینه دیده نمی‌شود. باید در صحنه بین‌الملل به طوری فضاسازی شود که بتوان در مقابل تصمیم آمریکا اقدام مناسبی صورت گیرد.

صفاری نطنزی خاطر نشان کرد: بحران آب در دنیا و کشور ما یکی از نگرانی‌های جدی مردم است. کم آبی در فلات مرکزی ایران جدی‌تر است چراکه میزان بارندگی‌ها در اصفهان به شدت کاهش یافته است و ذخایر آب استان هشداردهنده است. وزارت نیرو باید یک طرح ضربتی در این زمینه داشته باشد. قبل از اینکه مردم را خیابانها ببینیم نسبت به تامین آب شرب مردم اقدامی شود.

وی در پایان گفت: حمایت از کالای ایرانی که شعار سال است بایستی با یک تجربه و راهکار جدی همراه شود. تجربیاتی در این زمینه در کشورهای دیگر هست بنابراین برای عملی شدن این کار حتما باید برنامه مدون بین دستگاهی تنظیم شود.