پرداخت هزینه به کانال‌های تلگرامی جرم است

پرداخت هزینه به کانال‌های تلگرامی جرم است
تاریخ انتشار : ۰۶ دی ۱۳۹۹

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل گفت: هرگونه پرداخت هزینه به کانال‌های تلگرامی از سوی دستگاه‌های دولتی و عمومی ممنوع بوده و جرم است.

به گزارش گرداب، سید عبدالله طباطبایی در جمع خبرنگاران  با اشاره به ممنوعیت استفاده از پیام‌رسان‌های خارجی در دستگاه‌های حاکمیتی و دولتی اظهار داشت: براساس قوانین و مقررات کشور و مصوبات شورایعالی فضای مجازی هرگونه استفاده از شبکه‌های اجتماعی خارجی به‌خصوص تلگرام، ممنوع بوده و در برخی از موارد جرم محسوب می‌شود.

وی افزود: بر این اساس حمایت از تولید و انتشار محتوا در شبکه‌های اجتماعی خارجی و به‌خصوص تلگرام با توجه به ممنوعیت استفاده از آنان توسط دستگاه‌های اجرایی حاکمیتی، دولتی، دانشگاه‌ها و مدارس ممنوع و غیرقانونی است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل بیان کرد: براساس قانون مطبوعات، هرگونه فعالیت رسانه ای باید براساس قوانین و مقررات و با اخذ مجوزهای لازم انجام شود.

طباطبایی تصریح کرد: ارشاد اسلامی و دستگاه‌های نظارتی باید نظارت کافی بر فعالیت‌ها و اقدامات رسانه‌ای داشته باشند.

وی افزود:هرگونه خبر و محتوا در بستر فضای مجازی باید تابع قوانین جمهوری اسلامی بوده و قطعا با تولیداتی که باعث ایجاد تشویش اذهان عمومی و یا تولیدات نامتعارف شود به شدت برخورد خواهد شد.

باید با دقت نظر و حساسیت مسائل مربوط به فضای مجازی ساماندهی شود

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل به اهمیت بهره‌مندی از فضای مجازی نیز تاکید کرد و گفت: تاکیدات مقام معظم رهبری درباره ساماندهی فضای مجازی نشان از اهمیت فضای مجازی است و باید با دقت ‌نظر و حساسیت مسائل مربوط به آن پیگیری و ساماندهی شود.

طباطبایی بیان کرد: به طور قطع دشمنان نیز برنامه‌ریزی‌هایی برای استفاده از این فضا در جهت ضربه زدن به اعتقادات و فرهنگ جامعه دارند که حتما باید برنامه مناسبی برای تولیدات محتوایی مناسب جهت مقابله با جنگ نرم دشمنان داشته باشیم.

وی افزود: چنانچه عده‌ای با ایجاد کانال در شبکه های غیرقانونی قصد فشار بر مدیران، رانت خواری و به هم زدن آرامش روانی شهروندان را داشته باشند دستگاه قضایی ورود خواهد کرد.