Gerdab.IR | گرداب

ساخت دستگاهی شبیه به ماشین لباسشویی برای شستشو هدفون

ساخت دستگاهی شبیه به ماشین لباسشویی برای شستشو هدفون
تاریخ انتشار : ۲۵ فروردين ۱۴۰۰

محققان موفق به ساخت اولین دستگاه شستشو هدفون‌های بی سیم شدند.

به گزارش گرداب، به تازگی دستگاهی برای تمیز کردن خودکار هدفون‌های بی سیم ساخته شده است. این دستگاه Cardlax Earbuds Washer نام گرفته و یک دستگاه مربع شکل دارای درب است. سازندگان این گجت آن را با ماشین لباسشویی مقایسه می‌کنند. این اختراع برای پاکسازی هدفون از گرد گوش و سایر موارد کوچک در نظر گرفته شده است.

شستشوی هدفون بدون آسیب به آن (آب شود)
در توصیف محصول آمده است که قبل از چرخه تمیز کردن اصلی، لازم است خاک را با یک برس پاک کنید. سپس هدفون را باید در محفظه این ماشین لباسشویی قرار داده و درب آن را ببندید.

به گفته نویسندگان این پروژه، به لطف حرکت درام، هدفون‌ها به دیواره‌های محفظه پوشانده شده با یک ماده کف نرم، برخورد خواهند کرد. پس از "شستشو"، کثیفی هدست پاک می‌شود.

سازندگان "ماشین لباسشویی" توجه دارند که روند تمیز کردن بسیار ظریف است و به هدفون آسیبی نمی‌رساند. ماشین شستشوی Cardlax Earbuds با بسیاری از هدست‌های محبوب سازگار است.

ساخت دستگاهی شبیه به ماشین لباسشویی برای شستشو هدفون ها
برای دستیابی به بهترین اثر، نویسندگان پروژه توصیه می‌کنند هنگام تمیز کردن چندین قطره الکل ۷۰ درصد به آن اضافه کنید.

با سرمایه گذاری گسترده، این پروژه بیش از ۲۷ هزار دلار جمع کرد تا پنج هزار دستگاه تولید کند. هزینه دستگاه در مراحل اولیه ۳۳ دلار (حدود ۲.۵ هزار روبل) است. این دستگاه در ماه ژوئن به فروش می‌رسد.

گفتنی است تعدادی از محققان موفق شده‌اند برای سهولت در استفاده کاربران از فناوری بی‌ سیم، تکنولوژی جدیدی را برای شارژ بی سیم دستگاه‌های الکترونیکی از یک اتاق به اتاق دیگر و در مسافت‌های طولانی داخل ساختمان تولید کنند. محققان دانشگاه «پارک کالج مریلند» آمریکا با همکاری دانشگاه وزلیان توانستند بدون تمرکز بر پرتو‌های باریک هدایت شده، به فناوری بهبود یافته برای انتقال قدرت بی سیم از راه دور برسند.