Gerdab.IR | گرداب

دادستان‌های آمریکا خواستار لغو توسعه اینستاگرام برای کودکان شدند

دادستان‌های آمریکا خواستار لغو توسعه اینستاگرام برای کودکان شدند
تاریخ انتشار : ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰

دادستان کل ۴۰ ایالت و ۴ منطقه آمریکا از مدیر ارشد اجرایی فیس بوک خواسته اند توسعه اینستاگرام برای کودکان را متوقف کند، زیرا قبلا نیز نتوانسته از سلامت کودکان در پلتفرم هایش حفاظت کند.

به گزارش گرداب، دادستان کل ۴۰ ایالت از مارک زاکربرگ مدیر ارشد اجرایی فیس بوک خواسته‌اند تا برنامه‌های خود برای راه اندازی نسخه اینستاگرام مخصوص کاربران کمتر از ۱۳ سال را رها کند.

آن‌ها در نامه‌ای نوشته‌اند: استفاده از شبکه‌های اجتماعی به سلامت کودکان آسیب می‌رساند، زیرا آن‌ها نمی‌توانند چالش‌های داشتن یک حساب کاربری را کنترل کنند. علاوه بر آن فیس بوک قبلاً نیز در حفاظت از سلامت کودکان در پلتفرم هایش شکست خورده است.

علاوه بر ۴۰ ایالت گفته شده، دادستان کل منطقه کلمبیا و همچنین ۳ منطقه دیگر نیز این نامه را امضا کرده‌اند.

یک سخنگوی فیس بوک اعلام کرد: این شرکت به تازگی مشغول بررسی یک نسخه از اینستاگرام برای کودکان است و نسبت به نشان ندادن هرگونه تبلیغات برای افراد کمتر از ۱۳ سال متعهد است.

همچنین این شرکت موافق است که هرگونه نسخه از اپلیکیشن اشتراک گذاری عکس باید ایمنی و حریم شخصی این عده از کاربران را در اولویت قرار دهد. علاوه بر آن فیس بوک با کارشناسان رشد کودک، ایمنی و سلامت ذهنی کودک در این زمینه مشورت می‌کند.

در این میان مائورا هیلی دادستان کل ایالت ماساچوست در پیامی توئیتری نوشت اینستاگرام کودکان یک تلاش شرم آور برای سواستفاده و دستیابی به سود از طریق افراد ضعیف است.