Gerdab.IR | گرداب

علت برکناری «بیل گیتس» افشا شد؛ روابط غیراخلاقی

علت برکناری «بیل گیتس» افشا شد؛ روابط غیراخلاقی
تاریخ انتشار : ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰

هیات مدیره مایکروسافت در سال ۲۰۲۰ تصمیم گرفت بیل گیتس موسس این شرکت را کنار بگذارد و حالا مشخص شده علت این مساله روابط غیراخلاقی وی بوده است.

به گزارش گرداب، هیات مدیره مایکروسافت تحقیقاتی را در مورد روابط عاشقانه و غیراخلاقی بیل گیتس با یکی از کارکنان زن شرکت مایکروسافت به عمل آورده بود. از نظر هیات مدیره مایکروسافت این روابط نامناسب بوده و به همین علت تصمیم گرفته شد بیل گیتس موسس مایکروسافت دیگر حتی عضو هیات مدیره آن نیز نباشد.

بر اساس گزارش‌هایی که در روزنامه‌های وال استریت ژورنال و نیویورک تایمز به چاپ رسیده بیل گیتس رفتار‌های پرسش برانگیزی در محیط‌های کاری با زنان داشته و اعتبار و حیثیت خود را با این رفتار‌ها زیر سوال برده است.

اقدامات بیل گیتس در ارتباط با یک کارمند زن مایکروسافت تا بدان حد حساسیت برانگیز شده بود که در اواخر سال ۲۰۱۹، این شرکت یک موسسه حقوقی را برای تحقیق در این زمینه به خدمت گرفت. یکی از مهندسان زن مایکروسافت در سال ۲۰۱۹ با ارسال نامه‌ای برای هیات مدیره مایکروسافت از روابط جنسی طولانی مدت خود با گیتس خبر داده بود.

بیل گیتس خود قبل از پایان تحقیقات هیات مدیره مایکروسافت در این زمینه اعلام کناره گیری کرد. اما هیات مدیره در مورد کنار گذاشتن او به جمع بندی رسیده بود. این رابطه غیراخلاقی وی در شرایطی که او متاهل و دارای سه فرزند از همسر رسمی خود بوده برای مدت ۲۰ سال ادامه داشته است.

در آن زمان به طور رسمی اعلام شده بود که بیل گیتس برای تمرکز بر فعالیت‌های بشردوستانه مایکروسافت را ترک کرده، اما حالا مشخص شده که علت این مساله افشای روابط غیراخلاقی او بوده است. حدود دو هفته قبل بیل و ملیندا گیتس بعد از ۲۷ سال به طور رسمی از یکدیگر جدا شدند. البته قرار است این دو نفر همکاری‌های خود را در بنیاد بیل وملیندا گیتس ادامه دهند. گیتس قبل از طلاق از ملیندا گیتس با ۱۰۰ میلیارد دلار سرمایه، ثروتمندترین فرد جهان بود.

در همین حال نیویورک تایمز نیز گزارش کرده که بیل گیتس بار‌ها در محل کار خود در مایکروسافت و بنیاد بیل و ملیندا گیتس رفتار‌های جنسی نامناسبی با زنان داشته است.