Gerdab.IR | گرداب

مخفی کردن تعداد لایک‌ها به اینستاگرام اضافه شد

مخفی کردن تعداد لایک‌ها به اینستاگرام اضافه شد
تاریخ انتشار : ۰۶ خرداد ۱۴۰۰

کاربران اینستاگرام از این پس می‌توانند با فعال کردن قابلیت مخفی کردن تعداد لایک‌ها و بازدید‌های محتوای ویدیویی، چنین داده‌هایی را از دید بقیه پنهان کنند. در این صورت تعداد لایک‌ها و بازدید‌ها تنها برای صاحب حساب کاربری نمایش داده می‌شود.

به گزارش گرداب، برخی کاربران تمایل ندارند که مخاطبانشان در اینستاگرام بتوانند تعداد لایک‌ها و بازدید‌های محتوای ویدیویی پست‌های منتشر شده آن‌ها را مشاهده کنند. قابلیت جدید اضافه شده به این شبکه اجتماعی، نیاز این کاربران را مرتفع خواهد کرد. به زودی همین قابلیت در اختیار کاربران فیسبوک نیز قرار می‌گیرد.

اینستاگرام مدت‌هاست روی توسعه این قابلیت جدید کار می‌کند. انجمن سلطنتی بهداشت عمومی بریتانیا در سال ۲۰۱۷ در مطالعه‌ای به این نتیجه رسیده بود که تعداد لایک‌ها و بازدید پست‌ها می‌تواند از نظر روانی به سلامت گروه‌های سنی جوان آسیب جدی وارد کند و آن را به عنوان یکی از مخرب‌ترین عوامل تاثیرگذار در سلامت جوانان رتبه بندی کرده بود.

کارشناسان می‌گویند امکان مخفی شدن تعداد لایک‌ها در پست‌های اینستاگرام به کاهش اضطراب و فشار‌های اجتماعی برای برخی از کاربران اینستاگرام و فیسبوک کمک می‌کند.

مخفی کردن تعداد لایک‌ها به اینستاگرام اضافه شد
درنهایت این شبکه اجتماعی تصمیم گرفت امکان حذف تعداد لایک‌ها را به اینستاگرام و فیسبوک اضافه کند. در حال حاضر کاربران اینستاگرام به راحتی می‌توانند بنا به نیاز خود از طریق بخش تنظیمات، قابلیت مخفی کردن تعداد لایک و بازدید‌ها را فعال کنند.

با فعال شدن این گزینه، سایر کاربران نمی‌توانند تعداد لایک‌ها و تعداد بازدید‌های پست‌های ویدیویی را مشاهده کنند و این اطلاعات تنها برای صاحب حساب کاربری اینستاگرام نمایش داده می‌شود.

همین قابلیت از چند هفته آینده برای کاربران فیسبوک نیز فعال خواهد شد. فیسبوک نخستین بار امکان مخفی کردن تعداد لایک‌ها را در سال ۲۰۱۹ مورد بررسی قرار داد.