Gerdab.IR | گرداب

دعوای وات ساپ و دولت انگلیس بالا گرفت

دعوای وات ساپ و دولت انگلیس بالا گرفت
تاریخ انتشار : ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

مدیر واتس اپ در مصاحبه‌ای اعلام کرد در صورتی که مقامات انگلیس این پیام رسان را مجبور کنند رمزگذاری سربه سر را متوقف کند با این اقدامات مقابله خواهد کرد.

به گزارش گرداب، «ویل کت کرت» (will Cathcart) مدیر واتس اپ اعلام کرد در صورتیکه پیامرسان مجبور به تضعیف رمزگذاری سر به سر در انگلیس شود، اقدام قانونی خواهد کرد.

کت کرت در مصاحبه‌ای اعلام کرد این سرویس پیام رسان آماده به چالش کشیدن هرگونه تقاضا برای باز کردن سیستم‌هایی است که به سرویس‌های امنیتی اجازه نمی‌دهد پیام‌های رد و بدل شده بین مجرمان را بخوانند.

واتس اپ و شرکت مادر آن (فیس بوک) به دلیل رمزگذاری سر به سر پیام‌ها با فشار فزاینده‌ای روبرو هستند. به گفته مقامات امنیتی انگلیس این فرایند ریسکی برای امنیت کاربران و جامعه در بردارد.

این در حالی است فیس بوک تصمیم دارد رمزگذاری سربه سر را در سرویس‌هایش از واتس اپ به مسنجر و اینستاگرام نیز گسترش دهد. در همین راستا پریتی پتل وزیر کشور انگلیس از این شرکت خواسته درباره تصمیمش تجدید نظر کند. از سوی دیگر برخی کارشناسان درباره طرح واتس اپ در خصوص پیام‌هایی که پس از ارسال ناپدید می‌شوند، اظهار نگرانی کرده‌اند.

کت کرت در این باره می‌گوید: هنوز به ما دستور داده نشده تا رمزگذاری سر به سر را متوقف کنیم و در صورت چنین دستوری، آن را به چالش خواهیم کشید.

دعوای وات ساپ و دولت انگلیس بالا گرفت
او در ادامه سخنانش به شکایت پیام رسان در هند اشاره کرد. این شکایت مربوط به ارائه طرح‌هایی در هند است که واتس اپ را مجبور می‌کند هویت منبع پیام‌های وایرال را شناسایی کند.

این خبر در حالی منتشر شده که واتس اپ تصمیم دارد با یک کمپین تبلیغاتی رادیویی و تلویزیونی در انگلیس رمزگذاری سربه سر پیام‌ها را ترویج کند.

مدیر واتس اپ در ادامه می‌افزاید: ما شاهد حملات روزافزون برخی کشور‌ها به رمزگذاری سربه سر پیام‌ها هستیم و معتقدیم مردم باید درک کنند چه چیزی در معرض خطر است، آن‌ها باید بدانند حریم خصوصی که به آن اهمیت می‌دهند به چالش کشیده شده است.

این شبکه اجتماعی ادعا می‌کند بدون در نظر گرفتن رمزگذاری، صد‌ها هزار گزارش درباره موارد احتمالی سواستفاده از کودکان را برای مقامات ارسال می‌کند که بسیار بیشتر از گزارش‌های ارسال پیام رسان‌های رقیب است.