Gerdab.IR | گرداب

ویندوز ۱۱ با قابلیت‌های خاص منتشر شد

ویندوز ۱۱ با قابلیت‌های خاص منتشر شد
تاریخ انتشار : ۰۵ تير ۱۴۰۰

مایکروسافت عصر روز گذشته طی مراسمی از ویندوز جدید ۱۱ رونمایی کرد. عرضه ویندوز ۱۱ شش سال بعد از عرضه ویندوز ۱۰ رخ می‌دهد.

به گزارش گرداب، فروش ویندوز ۱۰ درصد از درآمد مایکروسافت را به خود اختصاص می‌دهد و استفاده از آن پس از خانه نشینی‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا افزایش یافته است.

به‌روزرسانی به ویندوز ۱۱ برای تمامی کاربران ویندوز ۱۰ رایگان خواهد بود و قابلیت‌های جدیدی برای استفاده از کنسول بازی ایکس باکس به این ویندوز افزوده شده است. ویندوز ۱۱ با فناوری چندرسانه‌ای اچ دی آر سازگار شده تا نور و رنگ بازی‌ها به طور خودکار تنظیم شود. علاوه بر این اپلیکیشن ویدئو کنفرانس تیمز مایکروسافت نیز با تغییرات زیادی بر روی ویندوز ۱۱ در دسترس است.

یکی از مهم‌ترین تغییرات ویندوز ۱۱ پشتیبانی از اپلیکیشن‌های اندرویدی است که از طریق اپ استور آمازون در این سیستم عامل صورت می‌گیرد؛ بنابراین کاربران برنامه‌های محبوب اندرویدی علاوه بر گوشی می‌توانند از این برنامه‌ها بر روی رایانه شخصی نیز استفاده کنند.

البته نکته مهم این است که اپ استور آمازون برنامه‌های اندرویدی محبوب گوگل مانند جیمیل، نقشه و سایر خدمات گوگل را در خود ندارد. همچنین بارگذاری این برنامه‌ها مستلزم دریافت حساب کاربری در آمازون است.