Gerdab.IR | گرداب

حذف محتوای غیرقانونی از «تیک تاک» به طور خودکار

حذف محتوای غیرقانونی از «تیک تاک» به طور خودکار
تاریخ انتشار : ۲۰ تير ۱۴۰۰

تیک تاک قصد دارد برای رصد و حذف محتوای خلاف قوانینش از روش‌های خودکار بیشتری استفاده کند. همچنین در صورتیکه کاربری قوانین را به طور مداوم نقض کند، احتمالا حساب وی به طور دائم حذف شود.

به گزارش گرداب، اپلیکیشن تیک تاک روز گذشته اعلام کرد از روش‌های اتوماسیون بیشتری برای حذف ویدئو‌های خلاف قوانین در پلتفرمش استفاده می‌کند.

در حال حاضر ابزار‌های مختلف ویدئو‌های آپلود شده در این پلتفرم را بررسی می‌کنند تا هرگونه نقض احتمالی قوانین ردیابی و نشانه گذاری شود. در مرحله بعد یکی از اعضای تیم ایمنی تیک تاک ویدئو را بررسی می‌کند. در صورت شناسایی تخلف در محتوا، ویدئو حذف و به کاربر اطلاع رسانی می‌شود.

این اپ اشتراک گذاری ویدئو اعلام کرده طی چند هفته آینده حذف خودکار محتوا‌هایی را آغاز می‌کند که قوانین پلتفرم درباره محتوای خشونت آمیز، فعالیت‌های غیرقانونی و کالا‌های قانونی را نقض می‌کنند. البته علاوه بر این روش کارمندان انسانی همچنان محتوا را بررسی می‌کنند.

همچنین تیک تاک در صورت رصد نخستین مورد نقض قوانین، هشداری در اپ ارسال می‌کند. در صورت تکرار نقض قانون، علاوه بر اطلاع رسانی به کاربر، احتمال دارد حساب وی به طور دائمی حذف شود.

این تغییرات در حالی اعمال می‌شود که شبکه‌های اجتماعی دیگر از جمله فیس بوک به دلیل انبوهی از محتوای نفرت پراکنانه و اخبار جعلی در سراسر جهان، مورد انتقاد قرار گرفته‌اند.