Gerdab.IR | گرداب

فروشگاه آنلاین آمازون از دسترس خارج شد

فروشگاه آنلاین آمازون از دسترس خارج شد
تاریخ انتشار : ۲۱ تير ۱۴۰۰

فروشگاه آنلاین آمازون یکشنبه شب با قطعی گسترده روبرو شد و دسترسی کاربران جهانی به آن قطع شد.

به گزارش گرداب، این فروشگاه آنلاین در دامنه‌های منطقه‌ای متعدد پیام خطا نشان داد. رویترز نتوانست به لیست محصولات در دامنه‌های فروشگاه آمازون شامل آمریکا، هند، کانادا، انگلیس، فرانسه و سنگاپور دسترسی پیدا کند.

سخنگوی آمازون از این که بعضی از مشتریان این شرکت هنگام خرید با مشکل روبرو شده اند ابراز تاسف کرد و گفت: از این که صبر می‌کنید تا این مشکل را برطرف کنیم، قدردانی می‌کنیم.

تا ساعت هشت و ۳۰ دقیقه صبح روز دوشنبه بعضی از دامنه‌های آمازون دوباره فعال شدند. این شرکت درباره این که خدماتش تا چه حد احیا شده اند، اظهارنظر نکرد.

طبق اعلام وب سایت رصد قطعی داون دتکتور، بیش از ۳۸ هزار کاربر مشکل دسترسی به سایت فروشگاه آنلاین آمازون را گزارش کردند و حدود ۵۰۰ کاربر هم از مشکل دسترسی به خدمات وب آمازون خبر دادند. حدود ۸۰ درصد از مشکلات گزارش شده مربوط به وب سایت آمازون، حدود ۱۵ درصد ورود به حساب کاربری و پنج درصد خدمات صورتحساب بود.

داون دتکتور قطعی وب سایت‌ها و خدمات را با جمع آوری گزارش‌های کاربران از منابع مختلف نظیر گزارش‌های خطایی که کاربران در پلتفرم داون دتکتور ارسال می‌کنند، رصد می‌کند. این قطعی ممکن است برای شمار گسترده تری از کاربران روی داده باشد.

بر اساس گزارش رویترز، کاربران متعدد آمازون در ژوئن با قطعی موقتی پلتفرم‌های آمازون شامل الکسا و پریم ویدیو روبرو شده بودند که به سرعت احیا شدند.