Gerdab.IR | گرداب

مسدود کردن حساب ۲۰۰ ایرانی توسط فیس بوک به اتهام فعالیت هکری

مسدود کردن حساب ۲۰۰ ایرانی توسط فیس بوک به اتهام فعالیت هکری
تاریخ انتشار : ۲۶ تير ۱۴۰۰

فیس بوک حدود ۲۰۰ حساب متعلق به کاربران ایرانی را مسدود کرد و مدعی شد این حساب‌ها مرتبط با گروه‌های هکر ایرانی است که کارمندان شرکت‌های دفاعی و هوافضای آمریکا، انگلیس و اروپا را هدف قرار داده بودند.

به گزارش گرداب، فیس بوک مدعی شد شبکه‌ای از حساب‌های مرتبط با گروه‌های هکر ایرانی را که کارمندان شرکت‌های دفاعی و هوافضای آمریکا، انگلیس و اروپا را هدف قرار داده بودند حذف کرده است.

طبق اطلاعیه فیسبوک، کمتر از ۲۰۰ حساب تحت مالکیت گروهی با نام «تورتویز شل» یا «پوسته لاک‌پشت» از پلتفرم رسانه‌های اجتماعی مختلف برای جلب اعتماد اهداف خود به عنوان خبرنگار، کارآفرین یا عناوین دیگر استفاده می‌کردند تا آن‌ها را تشویق به کلیک بر روی لینک‌های آلوده کنند. هدف آن‌ها دزدیدن اطلاعات دستگاه‌های دیجیتال این افراد بوده است.

فیس بوک اعلام کرد برخی از این بد افزار‌ها توسط یک شرکت فناوری اطلاعات در تهران ساخته شده است. فیسبوک خواستار اعمال قانون در مورد این گروه هکر و همچنین ۲۰۰ نفری که تحت تاثیر آن قرار گرفته‌اند شده است.

این خبر به عنوان بخشی از گزارش‌های فیس بوک در مورد دولت‌ها و سازمان‌هایی منتشر شده که از این شبکه برای مقاصد خرابکارانه استفاده می‌کنند.