Gerdab.IR | گرداب

شیائومی از اپل جلو زد

شیائومی از اپل جلو زد
تاریخ انتشار : ۲۶ تير ۱۴۰۰

شرکت چینی شیائومی در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ از اپل سبقت گرفت و دومین سازنده بزرگ تلفن هوشمند جهان شد.

به گزارش گرداب، گزارش شرکت تحلیلی Canalys نشان داد شرکت شیائومی در فروش جهانی تلفن هوشمند در سه ماهه دوم امسال ۱۷ درصد سهم داشت که بالاتر از اپل با ۱۴ درصد سهم بود و پس از سامسونگ با ۱۹ درصد سهم قرار گرفت.

بن استانتون، مدیر تحقیقات Canalys گفت: شیائومی به سرعت کسب و کار خارجی خود را توسعه می‌دهد. میزان عرضه این شرکت به بازار در آمریکای لاتین بر مبنای سالانه ۳۰۰ درصد و در اروپای غربی ۵۰ درصد افزایش داشته است.

میزان رشد عرضه به بازار این سازنده تلفن هوشمند چینی بر مبنای سالانه ۸۳ درصد بوده در حالی که رشد عرضه سامسونگ ۱۵ درصد و اپل یک درصد بوده است. با این حال گوشی‌های شیائومی بیشتر برای بازار انبوه هستند و میانگین قیمت آن‌ها ۷۵ درصد ارزانتر از گوشی اپل است.

شیائومی اکنون به دنبال ورود به بازار گوشی‌های مدل بالاست و اوایل امسال گوشی گران قیمت می ۱۱ اولترا رو معرفی کرد که قیمتش از ۵۹۹۹ یوان (۹۲۸ دلار) آغاز می‌شود. همچنین مدل می‌میکس فولد با قیمت ۹۹۹۹ یوان را معرفی کرده که نخستین تلفن تاشوی این شرکت است. شرکت‌های چینی اوپو و ویوو هم در تلاش برای ورود به بازار گوشی‌های گران قیمت هستند.

شیائومی از مشکلات هواوی سود برده است. هواوی زمانی بزرگترین بازیگر بازار تلفن هوشمند جهان بود، اما تحریم‌های آمریکا این شرکت را از دسترسی به قطعات مورد نیاز و نرم افزار محروم کرد و باعث افت فروش این شرکت شد.

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، اگرچه تلفن‌های هوشمند عمده درآمد شیائومی را تشکیل می‌دهند، اما این شرکت به دنبال ورود به بخش‌های جدید است و در همین راستا در مارس راه اندازی یک شرکت خودروی برقی را اعلام کرد و ۱۰ میلیارد دلار در ۱۰ سال آینده در این کسب و کار سرمایه گذاری می‌کند.

منبع: جام جم