Gerdab.IR | گرداب

تست پشتیبان ابری واتس‌اپ برای کاربران اندرویدی

تست پشتیبان ابری واتس‌اپ برای کاربران اندرویدی
تاریخ انتشار : ۲۸ تير ۱۴۰۰

پیام‌های واتس‌اپ رمزنگاری شده اند و اکنون این سرویس پیام رسان در حال آزمایش امکان پشتیبان‌گیری یا بک آپ گیری آنلاین رمزنگاری شده برای پیام‌های کاربران است.

به گزارش گرداب، وب سایت WABetaInfo کشف کرده که جدیدترین نسخه آزمایشی بتای واتس‌اپ برای اندروید (۲.۲۱.۱۵.۵) شامل آزمایشی برای پشتیبان‌گیری ابری رمزنگاری شده ایمن است. اگر کاربران چنین گزینه‌ای را انتخاب کنند، دیگر نگرانی درباره هکر‌ها یا جاسوسانی که به راحتی مکالماتشان را می‌خوانند، نخواهند داشت.

با این حال برای ذخیره اطلاعات در نسخه پشتیبان، کاربران باید رمزعبور جداگانه‌ای ایجاد کنند و اگر گوشی خود را گم کرده و همزمان رمزعبورشان را فراموش کنند، امکان دسترسی به این نسخه پشتیبان را نخواهند داشت. کاربران می‌توانند یک کلید رمزنگاری ۶۴ رقمی ایجاد کنند، اما اگر این کلید را از دست دهند، به دردسر می‌افتند.

هنوز معلوم نیست واتس‌اپ بک آپ ابری ایمن را در نسخه جدید نهایی خود عرضه کند؛ بنابراین شاید بهتر باشد کاربران در آینده نزدیک منتظر این قابلیت نباشند. همچنین معلوم نیست همه کسانی که از این نسخه بتا استفاده می‌کنند، قادر به بهره گیری از این قابلیت بک آپ خواهند بود یا خیر.

بر اساس گزارش انگجت، واتس‌اپ تازه آزمایش قابلیت سینک کردن همزمان یک حساب کاربری در چند دستگاه را که نیازی به اتصال تلفن ندارد، آغاز کرده است. قابلیت بک آپ رمزنگاری شده به نظر نمی‌رسد در همه دستگاه‌ها موجود باشد، اما ممکن است کمک کند افراد بیشتری بخواهند در همه دستگاههایشان از واتس‌اپ استفاده کنند.