Gerdab.IR | گرداب

گام رو به جلو رمزارزها؛ آمازون بیت کوین را به عنوان یک شیوه پرداخت قبول می‌کند

گام رو به جلو رمزارزها؛ آمازون بیت کوین را به عنوان یک شیوه پرداخت قبول می‌کند
تاریخ انتشار : ۰۴ مرداد ۱۴۰۰

شرکت بزرگ تجارت الکترونیک آمازون علاوه بر قبول پرداخت با بیت کوین، به دنبال ایجاد ارز مجازی مخصوص به خود است و احتمالاً آن را در اوایل ۲۰۲۲ راه‌اندازی می‌کند.

به گزارش گرداب، طبق گفته برخی منابع در آمازون، این شرکت بزرگ تجارت الکترونیک قصد دارد تا پایان ۲۰۲۱ بیت کوین را به عنوان یک شیوه پرداخت بپذیرد و احتمالاً زمینه را برای قبول نقل و انتقال‌های وسیعتر با ارز‌های مجازی آماده کند.

طبق گزارشی که در روز یکشنبه منتشر شده، این تصمیم با دقت و پس از مباحثه‌های بسیار گرفته شده و بخش مهمی از مکانیسم آینده کسب و کار آمازون را تشکیل می‌دهد.

در حالیکه بیت کوین اولین قدم برای آمازون خواهد بود، مقامات اجرایی این شرکت تمایل دارند سایر ارز‌های مجازی را هم در آینده به کسب و کار خود اضافه کنند.


آمازون علاوه بر قبول پرداخت با بیت کوین، به دنبال ایجاد ارز مجازی مخصوص به خود است و احتمالاً آن را در اوایل ۲۰۲۲ راه‌اندازی می‌کند.

گمانه‌پردازی در مورد ورود آمازون به بازار ارز‌های مجازی به دنبال اطلاعیه جدید این شرکت در مورد ارز دیجیتال و محصولات بلاک چین شدت گرفت. این شرکت قصد دارد افرادی را استخدام کند که به توسعه استراتژی ارز دیجیتال و محصولات مرتبط با آن کمک کنند. در این اطلاعیه آمده است این افراد باید تخصص بالایی در بلاک چین، ارز‌های دیجیتال بانک مرکزی و در کل ارز‌های مجازی داشته باشند.

این اولین تقاضای شغل در آمازون مبتنی بر ارز‌های مجازی نیست. این شرکت بزرگ تجارت الکترونیک در ماه فوریه به دنبال مهندسان فنی می‌گشت تا به توسعه پلتفرم جدید پرداخت‌های دیجیتال آن کمک کنند.