Gerdab.IR | گرداب

جهش ۱۲.۵ درصدی قیمت بیت کوین و رسیدن به کانال ۴۰ هزار دلار

جهش ۱۲.۵ درصدی قیمت بیت کوین و رسیدن به کانال ۴۰ هزار دلار
تاریخ انتشار : ۰۴ مرداد ۱۴۰۰

قیمت ارز‌های رمزنگاری شده از جمله بیت کوین روز دوشنبه به بیشترین سطح خود در هفته‌های اخیر رسید.

به گزارش گرداب، قیمت ارز‌های رمزنگاری شده روز دوشنبه در حالی که فروشندگان استقراضی در پی یک هفته قوی این بازار را رها کردند و معامله گران امیدوار شدند تا نظرات مثبت سرمایه گذاران با نفوذ احتمالاً نشان دهنده چرخش تمایل بازار شکننده باشد، به بیشترین سطح خود در هفته‌های اخیر رسید.

بر اساس این گزارش، قیمت بیت کوین تا ۱۲.۵ درصد افزایش یافت و به ۳۹۸۵۰ دلار رسید که بالاترین قیمت از اواسط ماه ژوئن در طول جلسه معاملاتی آسیا محسوب می‌شود.

این در حالی بود که اتر به بالاترین قیمت خود طی ۳ هفته اخیر یعنی ۲۳۴۴ دلار رسید. با توجه به رقم خوردن بهترین هفته بیت کوین طی تقریبا سه ماه گذشته، این افزایش قیمت موجب اعمال فشار به فروشندگان استقراضی شد.

فروش استقراضی عمل فروختن دارایی و سهامی است که از شخص ثالثی (معمولاً یک کارگزار) و با هدف خریدن مشابه همان دارایی در آینده جهت پس دادن آن به قرض دهنده، قرض گرفته می‌شود.

فروشندگان استقراضی امیدوارند که از کاهش قیمت آن سهام و دارایی پس از فروش و تا قبل از خرید مجدد آن سود کنند. از آنجایی که پس از کاهش قیمت بایستی بهای کمتری را هنگام خرید مجدد آن دارایی بپردازند.

هفته گذشته، ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت آمریکایی تسلا که به ارز‌های رمزنگاری شده علاقمند است، اعلام کرد که این شرکت خودروسازی به محض پایین آمدن مصرف انرژی در استخراج بیت کوین، احتمالاً پذیرش این رمز ارز را از سر می‌گیرد.

این شرکت در ماه مه چنین پرداخت‌هایی را به حالت تعلیق درآورده بود که موجب فروش شدید و گسترده این ارز رمزنگاری شد.

جک دورسی، رئیس شرکت توییتر نیز هفته گذشته تأکید کرد که ارز دیجیتال بیت کوین "بخش بزرگی" از آینده این رسانه اجتماعی است.

روز یکشنبه نیز یک روزنامه چاپ لندن گزارش داد که شرکت آمریکایی آمازون قصد دارد پرداخت‌های ارز بیت کوین را تا پایان سال در معاملات خود بپذیرد.