Gerdab.IR | گرداب

راهکار تازه تیک تاک برای حفاظت از کاربران نوجوان

راهکار تازه تیک تاک برای حفاظت از کاربران نوجوان
تاریخ انتشار : ۲۳ مرداد ۱۴۰۰

در ماه‌های آینده تیک تاک آپدیت‌های جدیدی را با هدف حفاظت از حریم خصوصی کاربران ۱۳تا ۱۷ سال اجرا می‌کند.

به گزارش گرداب، اپ تیک تاک روز گذشته اعلام کرد آپدیت امنیتی بیشتری برای حفاظت از نوجوانان به کار می‌گیرد. این درحالی است که اپ چینی مذکور به دلیل ناتوانی از حفاظت از کودکان در مقابل تبلیغات مخفی و محتوای نامناسب با انتقاداتی روبرو شده است.

تیک تاک اعلام کرد آپدیت‌های در نظر گرفته شده، مخصوص کاربران ۱۳ تا ۱۷ است و طی ماه‌های آینده در سراسر جهان اعمال می‌شود.

طبق اطلاعات موجود اگر کاربری کمتر از ۱۶ سال داشته باشد، قبل از پست ویدئو در پلتفرم، یک پیام پاپ آپ روی نمایشگر ظاهر می‌شود. در این پیام از کاربر خواسته می‌شود تا افرادی که قادر به تماشای محتوا خواهند بود را انتخاب کند.

در پست وبلاگی تیک تاک در این باره آمده است: فرایند تولید محتوای تیک تاک سرگرم کننده و خلاقانه است مانند انتخاب موسیقی، انتخاب جلوه‌های ویژه و غیره. اما انتخاب کاربرانی که بتوانند محتوا را تماشا کنند، بسیار مهم است.

کاربران ۱۶ تا ۱۷ سال می‌توانند این ویژگی را فعال کنند و با ظاهر شدن پیام پاپ آپ تماشاچیان محتوای خود را انتخاب کنند. این گروه از کاربران خود تصمیم می‌گیرند که کاربران دیگر قادر به دانلود ویدئوی آن‌ها خواهند بود یا خیر. علاوه بر آن دانلود محتوا از حساب کاربران کمتر از ۱۶ سال به طور دائم غیرفعال شده است.

تنظیمات ارسال پیام خصوصی حساب کاربری افراد ۱۶ و ۱۷ سال نیز روی گزینه «هیچ کس» قرار می‌گیرد. کاربران می‌توانند بعداً این گزینه را تغییر دهند.

در کنار این موارد تیک تاک اعلام کرد بازه زمانی ارسال نوتیفیکیشن برای کاربران کمتر از ۱۸ سال را کاهش می‌دهد. کاربران ۱۳ تا ۱۵ سال نیز بعد از ۹ شب نوتیفیکیشن دریافت نمی‌کنند. کاربران ۱۶ تا ۱۷ سال نیز از ساعت ۲۲ به بعد نوتیفیکیشن دریافت نخواهند کرد.

تیک تاک که به شرکت بایت دنس تعلق دارد به سرعت در سراسر جهان محبوب شده و تعداد زیادی از کاربران آن نوجوان هستند.