Gerdab.IR | گرداب

فشار آلمان به تولیدکنندگان موبایل برای افزایش مدت زمان پشتیبانی

فشار آلمان به تولیدکنندگان موبایل برای افزایش مدت زمان پشتیبانی
تاریخ انتشار : ۱۴ شهريور ۱۴۰۰

آلمان خواهان اجرای طرحی است که طبق آن تولید کنندگان موبایل باید آپدیت‌های امنیتی را تا ۷ سال برای دستگاه‌ها فراهم کنند.

به گزارش گرداب، طبق گزارشی جدید دولت فدرال آلمان مشغول مذاکره با کمیسیون اتحادیه اروپا است تا تولید کنندگان موبایل را ملزم کند ۷ سال آپدیت امنیتی و قطعات یدکی را برای موبایل‌ها فراهم کنند.

طرح پیشنهادی آلمان، ۲ سال طولانی‌تر از طرح کمیسیون است و به این ترتیب چرخه پشتیبانی از موبایل‌ها شباهت بیشتری به رایانه‌ها می‌یابد.

هر دو طرح پیشنهادی با مقاومت تولید کنندگان موبایل روبرو شده است. گروه «دیجیتال یوروپ» معتقد است طرح پشتیبانی مذکور باید ۳ ساله باشد و می‌خواهد پشتیبانی از قطعات یدکی نیز به نمایشگر و باتری محدود شود. به این ترتیب دوربین، بلندگو و بخش‌های دیگر جزو آن نمی‌شوند. به عبارت دیگر این گروه برای حفظ وضعیت کنونی در حال تلاش است.

دیجیتال یوروپ یک گروه حامی صنعت است که اپل، گوگل و برخی از شرکت‌های عضو آن هستند.

هرچند اپل به طور معمول تا ۵ سال آپدیت‌های امنیتی و ویژگی‌های معمول را ارائه می‌کند، اما بسیاری از تولید کنندگان اندروید خدمات پشتیبانی بیش از ۳ سال ارائه نمی‌کنند.

طبق طرح پیشنهادی اتحادیه اروپا تمدید پشتیبانی از سیستم‌های موبایل حیاتی است و احتمالاً از ۲۰۲۳ میلادی اجرایی شود. هدف این طرح استفاده طولانی‌تر از دستگاه‌های موبایل برای حفظ محیط زیست است. به این ترتیب عمر استفاده از موبایل دو برابر بیشتر از وضعیت فعلی (۲.۵ تا ۳.۵ سال) خواهد بود.

از سوی دیگر چنین طرحی به حفظ امنیت دستگاه‌ها نیز کمک می‌کند.