Gerdab.IR | گرداب

همکاری تتر با یک شرکت تحلیل بلاک چین برای انطباق با مقررات FATF

همکاری تتر با یک شرکت تحلیل بلاک چین برای انطباق با مقررات FATF
تاریخ انتشار : ۰۵ آبان ۱۴۰۰

این اقدام به تتر کمک می‌کند تا با دستورالعمل‌های گروه ویژه اقدام مالی (FATF) مطابقت داشته باشد و با استفاده از استیبل کوین «USDT» با فعالیت‌های پولشویی مقابله کند.

به گزارش گرداب، تتر ساعاتی پیش اعلام کرد که قصد دارد با استفاده از ابزار‌های شرکت تحلیل بلاک‌چین نوتابن (Notabene) فعالیت‌های خود را با قانون تراول رول (Travel Rule) گروه ویژه اقدام مالی (FATF) مطابقت دهد. به گفته مدیر ارشد بازرگانی تتر، این همکاری به آن‌ها کمک می‌کند تا از سوءاستفاده از تتر در موارد پول‌شویی جلوگیری کرده و امنیت دارایی مشتریان خود را افزایش دهند.

بزرگ‌ترین ارائه‌دهنده استیبل‌کوین روز سه‌شنبه اعلام کرد که در حال ادغام راه‌حل نوتابن به منظور ارائه خدمات امنیت پرداخت است تا از پولشویی و جرایم فرامرزی جلوگیری کند. تتر می‌خواهد نقل و انتقالات غیرقانونی را سرکوب کند.

این اقدام به تتر کمک می‌کند تا با دستورالعمل‌های گروه ویژه اقدام مالی (FATF) مطابقت داشته باشد و با استفاده از استیبل کوین «USDT» با فعالیت‌های پولشویی مقابله کند.

راه‌حل نوتابن به تتر اجازه می‌دهد تا داده‌های کاربر را برای انتقال‌های ارز‌های دیجیتال بزرگ به ارائه‌دهندگان خدمات دارایی مجازی (VASP) به طور ایمن منتقل کند. این به شرکت اجازه می‌دهد تا با دستورالعمل‌های گروه ویژه اقدام مالی (FATF) مطابقت داشته باشد.

بر اساس دستورالعمل‌های FATF، کمپانی‌هایی که با دارایی‌های مجازی سر و کار دارند باید داده‌های مشتریان خاص را برای تراکنش‌های بیش از یک حد آستانه مشخص ارسال کنند. انجام این کار به تتر برای سرکوب پولشویی و جرایم فرامرزی کمک می‌کند و به محافظت از مشتریان خود کمک می‌کند.

لئوناردو رئال مدیر ارشد ارتباطات تتر در مورد ادغام با نوتابن اظهار داشت: «از آنجایی که قانون سفر به طور سنتی برای مؤسسات مالی اعمال می‌شود، ما آن را فرصتی مناسب برای تقویت همکاری در کانال‌های سنتی و دیجیتال به منظور ایجاد خدمات بهتر برای مشتریان در سطح جهانی می‌دانیم. ما مفتخریم که به نمایندگی از همه استیبل کوین‌ها تغییر مثبتی در جهت محافظت از مشتریانمان ایجاد کنیم.»

تمایل تتر به پیروی از دستورالعمل‌های FATF برخلاف بحث‌های قبلی است. در اوایل ماه جاری، پس از گزارش بلومبرگ مبنی بر اینکه این شرکت میلیارد‌ها دلار بدهی دارد، تتر مورد انتقاد قرار گرفت. علاوه بر این، تتر و «Bitfinex» اخیراً توسط کمیسیون معاملات آتی کالا به دلیل ارائه نادرست در ارتباط با پشتوانه استیبل کوین تتر (USDT)، مجموعاً ۴۲.۵ میلیون دلار جریمه شدند.