Gerdab.IR | گرداب

ممانعت از خروج ۱۰ میلیون دلار ارز کشور با همت دانش‌بنیان‌ها

ممانعت از خروج ۱۰ میلیون دلار ارز کشور با همت دانش‌بنیان‌ها
تاریخ انتشار : ۱۷ آبان ۱۴۰۰

صفحات الکترونیکی دانش‌بنیان از خروج ۱۰ میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری کرد.

تقریباً صنعتی نیست که صفحات الکترونیکی در آن به کار نروند و از خودرو تا صنایع لوازم خانگی، می‌توان رد این تجهیزات را مشاهده کرد.

به گزارش گرداب - بهزاد کهنی مدیرعامل شرکت الکترونیک پردازش سبلان از توانمندی در تولید قطعات الکترونیکی پیشرفته برای صنعت خودرو گفت و ادامه داد: قطعات پیشرفته و دانش بنیان را با بهترین کیفیت تولید و به مشتریان عرضه کرده ایم.

فعالان فناور این شرکت دانش‌بنیان و با بهره گیری از این دانش در تولید سامانه پردازش مرکزی خودرو، کشور را در زمینه تولید کامپیوتر‌های خودرو خودکفا کرده و سالانه مانع خروج ۱۰ میلیون دلار ارز از کشور شدند.

بیش از ۱۸۰ فرصت شغلی ایجاد شد

تولیدات برد‌های الکترونیکی شرکت الکترونیک پردازش سبلان به قدری از کیفیت بالا برخوردار بوده که دو شرکت بزرگ خودروسازی ایران، امروز مشتریان اصلی ما هستند و توانسته ایم بیش از ۱۸۰ فرصت شغلی نیز به صورت مستقیم ایجاد کنیم.

کیفیت بالای برد‌های الکترونیک ایران‌ساخت، سبب شده تا فرصت‌های صادرات نیز بررسی شود و ضمن صادرات این محصولات به کشور عراق، در گام بعدی نیز محصولات یادشده به تاجیکستان و سایر کشور‌های منطقه برود. نمونه ایران‌ساخت، ۴۰ درصد ارزان‌تر از نمونه خارجی است، اما از همان کیفیت برخوردار است.

در شرکت دانش‌بنیان الکترونیک پردازش سبلان، اگر دستگاهی دچار ایراد باشد، خط تولید به صورت کلی متوقف می‌شود، پس از رفع ایرادها، خط تولید مجدداً فعالیتش را از سر می‌گیرد. یکی از دلایل گرایش مشتریان به محصولات داخلی این است که خدمات پس از فروش را به راحتی دریافت می‌کنند و در زمان آن‌ها صرفه جویی می‌شود.

برد‌های الکترونیکی در صنایع لوازم خانگی نیز کاربرد دارد

توسعه ساخت برد‌های الکترونیک می‌تواند کمک بسزایی به صنعت کشور کند. امروز شرکت الکترونیک پردازش سبلان با تولید برد‌های الکترونیک که در صنایع ساخت لوازم خانگی به کار می‌رود، نیاز چند شرکت را برطرف کرده است و در ساخت محصول با قیمت کم تر، نقش مهمی ایفا کرده است.

کهنی، با اشاره به چالش‌های پیش روی شرکت‌های دانش بنیان گفت: شرکت الکترونیک پردازش در زمینه‌های مختلفی کار می‌کند و امروز توانسته است برای مثال سنسور‌های روشنایی خودرو را تولید کرده و این توان را نیز دارد که قسمت مهمی از نیاز بازار داخل را تامین کند، اما هنوز این محصول با حجم زیاد از خارج از کشور خریداری می‌شود.

این فعال فناور، از ضرورت توجه صنایع بزرگ به تولیدات ایران‌ساخت گفت و ادامه داد: درحالی توجه چندانی به تولیدات داخلی نمی‌شود که می‌توان با ارز اختصاص داده شده به واردات این محصول، منابع مالی برای شرکت‌های دانش بنیان ایجاد کرد و شرکت‌های داخلی را به این شکل مورد حمایت قرار داد.