Gerdab.IR | گرداب

سیاست‌مداران انگلیسی اعتقادی به سرمایه‌گذاری روی رمزارز‌ها ندارند

سیاست‌مداران انگلیسی اعتقادی به سرمایه‌گذاری روی رمزارز‌ها ندارند
تاریخ انتشار : ۲۱ آذر ۱۴۰۰

طبق گفته رئیس سازمان امور مالی بریتانیا، مقررات جدیدی برای تنظیم نحوه تبلیغات رمزارز‌ها ایجاد خواهد شد.

به گزارش گرداب - اعضای پارلمان انگلستان از ناظر امور مالی بریتانیا خواستند تا محدودیتی برای استفاده از کلماتی مانند سرمایه و سرمایه گذاری برای تبلیغ رمزارز‌ها اعمال شود.

نمایندگان مجلس در کمیته منتخب خزانه‌داری به رئیس امور مالی بریتانیا، نیکیل راثی، گفتند که استفاده از عبارت سرمایه‌گذاری شما اغلب این تصور را ایجاد می‌کند که شرکت‌های ارائه‌دهنده رمزارز با شرکت‌های کارگزاری بورسی بریتانیایی برابری می‌کنند.

هریت بالدوین، نماینده محافظه کار ورسترشر غربی، از ناتوانی ناظر امور مالی بریتانیا در توقف روند تبلیغاتی تقلبی انتقاد کرد و این اداره را متهم به همکاری و کمک به مجرمان کرد.

راثی گفت که این نهاد نظارتی در حال بررسی این موضوع است و انتظار می‌رود تا تغییرات جدیدی برای تنظیم تبلیغات رمزارز ایجاد شود. با این حال، تا زمانی که این تغییرات ایجاد شوند، کار چندانی نمی‌توان انجام داد.

سیاست‌مداران انگلیسی اعتقادی به سرمایه‌گذاری روی رمزارز‌ها ندارند

پیش از این، چارلز راندل که رئیس هیئت مدیره در امور مالی بریتانیا است، نگرانی خود را درباره متن تبلیغات رمزارز فلوکی‌اینو (Floki Inu) روی اتوبوس‌های لندن ابراز کرده بود و اظهار داشت که هیچ کاری جز دادن هشدار‌های احتیاطی برای مصرف‌کنندگان نمی‌توان انجام داد.

رئیس امور مالی بریتانیا هم‌چنین گفت که آژانس در حال بررسی رد هر گونه درخواست برای غرامت‌گیری تحت طرح غرامت خدمات مالی در صورتی است که مردم پول خود را در رمزارز از دست بدهند.

در ماه ژوئیه ۲۰۲۱، سازمان استاندارد‌های تبلیغاتی انگلیس به مصرف‌کنندگان درباره تبلیغات فریبنده و تقلبی رمزارز‌ها هشدار داد. در هند نیز مقامات نگرانی‌های خود را نسبت به نبود نظارت کافی روی تبلیغات مربوط به رمزارز‌ها ابراز داشتند. دادگاه عالی دهلی اخیراً اعلامیه‌ای مبنی بر اجرای استاندارد‌های تبلیغاتی در تبلیغات مربوط به رمزارز‌ها صادر کرده است.

منبع:
cointelegraph