Gerdab.IR | گرداب

وزیر ارتباطات: هر هفته یکی از ابزار‌های حفاظت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی را معرفی می‌کنم

وزیر ارتباطات: هر هفته یکی از ابزار‌های حفاظت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی را معرفی می‌کنم
تاریخ انتشار : ۰۲ دی ۱۴۰۰

وزیر ارتباطات گفت: بنا دارم با هدف حمایت از کودکان و نوجوانان کشورم در فضای مجازی، هر هفته یکی از ابزار‌های حفاظت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی را برای پدران و مادران گرانقدر معرفی کنم.

به گزارش گرداب، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در صفحه اینستاگرام خود نوشت: از زمان فراگیر شدن اینترنت و پس از آن استفاده از شبکه‌های اجتماعی، نگرانی از آسیب‌های حضور غیر قابل اجتناب کودکان و نوجوانان در فضای مجازی، به دغدغه‌ای جهانی تبدیل شده است.

حتما شنیده‌اید که کنگره آمریکا، چندی پیش، مدیر اینستاگرام را برای پاسخگویی به نگرانی‌ها درباره آسیب‌های روحی و روانی این شبکه اجتماعی بر کودکان و نوجوانان احضار کرد و این شبکه مکلف شد تا تمهیداتی برای حفاظت از کودکان و نوجوانان پیش‌بینی کند.

وی ادامه داد: البته قریب به دو دهه است که اتحادیه بین‌المللی مخابرات در قالب طرح COP (Child Online Protection) به دنبال حفاظت از بچه‌ها در فضای مجازی است و حاصل آن تصویب قوانین مرتبط در کشور‌های مختلف و پیش‌بینی ساز و کار‌هایی مثل «کنترل والدین بر رفتار فرزندان» در سکو‌ها و شبکه‌های اجتماعی است.

زارع پور افزود: بنا دارم با هدف حمایت از کودکان و نوجوانان عزیز کشورم در فضای مجازی، هر هفته یکی از ابزار‌های حفاظت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی را برای پدران و مادران گرانقدر معرفی کنم تا با استفاده از این راهکارها، امکان مدیریت حضور بچه‌ها در فضای مجازی فراهم و بخشی از نگرانی‌های شما عزیزان برطرف شود.