Gerdab.IR | گرداب

ستاری: منطقه نوآوری وفناوری صنایع دریایی در بوشهر ایجاد می‌شود

ستاری: منطقه نوآوری وفناوری صنایع دریایی در بوشهر ایجاد می‌شود
تاریخ انتشار : ۰۲ دی ۱۴۰۰

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: امروز روز بزرگی برای بخش دفاعی کشور در حوزه نیروی دریایی است، زیرا منطقه نوآوری و فناوری صنایع دریایی در بوشهر ایجاد می‌‎شود.

به گزارش گرداب، سورنا ستاری که روز سه شنبه به بوشهر سفر کرده‌است در بدو ورود به فرودگاه بوشهر در جمع خبرنگاران افزود: امیدواریم با توسعه شرکت‏‌های دانش بنیان در استان بوشهر در سال‎‌های آینده اتفاق‏‌های خوبی رقم بخورد.

استاندار بوشهر نیز گفت: باید تعامل و همراهی مجموعه پارک و علم و فناوری بوشهر با صنایع دریایی در حوزه دفاعی گسترش یابد و از ظرفیت‏‌های این صنعت استفاده کنند.

احمد محمدی‎ زاده افزود: صنایع دریایی ارتش زیرساخت، تجهیزات و زمینه فروش شرکت‏‌های دانش بنیان فعال در این حوزه را فراهم می‎‌کند که باید از این ظرفیت بخوبی استفاده شود.

وی عنوان کرد: در این راستا در روز‌های آینده با برگزای نشستی مشترک بین حوزه صنایع دریایی ارتش و مجموعه پارک علم و فناوری زمینه برای تعاملات هر چه بیشتر این دو حوزه فراهم شود.

محمدی ‎زاده ادامه داد: کارخانه‌های حوزه صنایع دریایی ارتش در واقع یک پارک علم و فناوری جدید برای شرکت‏‌های دانش بنیان استان بوشهر است، زیرا صنایع دریایی علاوه بر تامین زیرساخت خود سفارش دهنده و خریدار محصولات شرکت‌‎های دانش بنیان هستند.

وی گفت: با تحقق این مهم پارک علم و فناوری جدید بوشهر درست در نقطه هدف قرار می‌گیرد، زیرا علاوه برکارفرما، خریدار محصولات و مجموعه پشتیبان نیز مشخص است.

ستاری در این سفر یکروزه به بوشهر، با حضور در پایگاه نیروی دریایی ارتش در بوشهر در مراسم افتتاح کارخانه‌های نوآوری و فناوری صنایع دریایی، رونمایی از اولین موتور دریایی بومی و الحاق شناور‌های نظامی به نیروی دریایی ارتش شرکت خواهد کرد.

وی همچنین از طرح ساختمان مرکز رشد بوشهر و چند شرکت دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری خلیج فارس بوشهر بازدید می‏‌کند.