Gerdab.IR | گرداب

به سرقت رفتن داده‌های بازیکنان یوبی‌سافت طی خطای کاربری

به سرقت رفتن داده‌های بازیکنان یوبی‌سافت طی خطای کاربری
تاریخ انتشار : ۰۴ دی ۱۴۰۰

شرکت یوبی‌سافت اعلام کرد که طی دسترسی غیرمجاز به سیستم‌های آی‌تی آن ممکن است داده‌های برخی از بازیکنان به خطر افتاده باشد و به زودی به همه کاربرانی که داده‌هایشان تحت تأثیر این حادثه قرار گرفته است از طریق‌ایمیل اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

به گزارش گرداب - این شرکت فرانسوی در پست کوتاهی توضیح داد که مشکل پیکربندی زیرساخت فناوری اطلاعات آن شناسایی شده است، اما متأسفانه قبل از آن مهاجمان توانسته‌اند تا یک کپی از داده‌ها تهیه کنند. شرکت یوبی‌سافت اعلام کرد که داده‌های به سرقت رفته شامل GamerTag، شناسه دستگاه، آی‌دی پروفایل و ویدیو‌های ضبط و به اشتراک گذاشته شده در انجمن داخل بازی یا رسانه‌های اجتماعی بوده است.

طبق تحقیقات انجام شده، اطلاعات هیچ یک از حساب‌های کاربری یوبی‌سافت دستکاری نشده است.این شرکت اعلام کرد که به زودی با همه کاربرانی که داده‌هایشان تحت تأثیر این حادثه قرار گرفته است از طریق‌ایمیل اطلاع‌رسانی خواهد کرد. کاربران می‌توانند برای پیگیری وضعیت، سؤال‌های خود را با تیم پشتیبانی در میان بگذارند.

در بیانیه شرکت آمده است که یوبی‌سافت تلاش خواهد کرد تا امنیت زیرساخت‌های خود را تقویت کند. اما این اولین باری نیست که یوبی‌سافت چنین مشکل امنیتی را تجربه می‌کند. در سال ۲۰۱۳، گروهی از هکر‌ها به نام مشتریان، به آدرس‌های ایمیل و رمزعبور‌های کاربران که در پایگاه داده به صورت رمزگذاری شده ذخیره شده بودند، دسترسی پیدا کردند.

اخیرا نیز شرکت یوبی‌سافت بعد از ادعای گروه اگرگور (Egregor) مبنی بر دسترسی داشتن آن‌ها به اطلاعات کارمندان، بازی سازان، اطلاعات شخصی آن‌ها و کد منبع بازی، مورد حمله باج‌افزار قرار گرفت.

با این حال، یوبی‌سافت تنها شرکت بازی‌سازی نیست که مورد حمله سایبری قرار گرفته است. در ماه ژوئن ۲۰۲۱، شرکت ای‌اِی (EA) مورد حمله سایبری قرار گرفت و مهاجمان با دزدیدن ۷۸۰ گیگابایت داده از این شرکت، آن را به فروش گذاشتند. این داده‌ها شامل کد منبع Battlefield engine و بازی‌های محبوب مانند فیفا۲۱ بود.
منبع:
infosecurity-magazine