Gerdab.IR | گرداب

افتتاح اولین فروشگاه مجازی‌ سامسونگ در متاورس

افتتاح اولین فروشگاه مجازی‌ سامسونگ در متاورس
تاریخ انتشار : ۱۸ دی ۱۴۰۰

سامسونگ غول فناوری مستقر در کره جنوبی از افتتاح فروشگاه مجازی خود در دی سنترالند متاورس خبر داد.

به گزارش گرداب، از آنجاییکه متاورس توجه بسیاری از غول‌های فناوری را به خود جلب کرده است، قرار است از این به بعد شاهد رقابت چشمگیر آن‌ها برای افتتاح فروشگاه‌هایشان باشیم؟

آنطور که عصر ایران گزارش داده، سامسونگ غول فناوری کره‌ای، ماجراجویی‌های خود در متاورس را آغاز می‌کند و برای شروع پروژه‌های خود، پلتفرم واقعیت مجازی «دی سنترالند» (Decentraland) را انتخاب کرده است.

فروشگاه سامسونگ در متاورس دقیقا مانند نسخه واقعی آن ساخته شده که در خیابان ۸۳۷ واشنگتن، منطقه میتپکینگ شهر نیویورک در منهتن واقع شده است. با این وجود فروشگاه ۸۳۷ X سامسونگ اکنون برای مدت محدودی در متاورس نیز قابل دسترسی خواهد بود.

مشتریان برای دسترسی به فروشگاه سامسونگ، ابتدا باید از طریق مرورگر وب وارد Decentraland شوند. پس از ورود به سیستم، آواتار آن‌ها به خارج از ساختار متاورس سامسونگ ارسال می‌شود. هنگامی که آواتار آن‌ها وارد لابی می‌شود، راهنمای مجازی آن‌ها را به یکی از سه اتاق داخلی ماندگاری، سفارشی سازی و ارتباط هدایت می‌کند.

فروشگاه مجازی سامسونگ در متاورس

سامسونگ همچنین در گزارش خود به سه ویژگی «تئاتر ارتباطات» برای ارائه آخرین اخبار شرکت، «جنگل پایداری» به منظور اهداف حفظ محیط زیست و «سکو سفارشی سازی» برای جشن گرفتن افتتاح این فروشگاه اشاره کرده که تمام آن‌ها به صورت مجازی در همین پلتفرم برگزار می‌شوند.

سامسونگ قصد دارد در طول سال به حضور در فضای مولتی‌ورس و پلتفرم‌های جدید ادامه و تجربه فروشگاه‌ها مجازی خود را در دسترس افراد بیشتری قرار دهد.

شرکت کره‌ای همچنین اخیرا در جریان نمایشگاه CES ۲۰۲۲ اعلام کرد که با توجه به افزایش تقاضا در زمینه توکن‌های غیرقابل معاوضه (NFT)، قصد دارد پشتیبانی از NFT را به تلویزیون‌های ۲۰۲۲ خود اضافه می‌کند. تلویزیون‌های هوشمند Micro LED، Neo QLED و The Frame تنها بخشی از دستگاه‌های ۲۰۲۲ این شرکت هستند که برای جستجو، خرید و تجارت هنر‌های دیجیتال به پلتفرم مبتنی بر NFT سامسونگ مجهز خواهند شد