Gerdab.IR | گرداب

هنگ کنگ در پی معرفی چارچوب نظارتی برای استیبل کوین‌ها

هنگ کنگ در پی معرفی چارچوب نظارتی برای استیبل کوین‌ها
تاریخ انتشار : ۲۷ دی ۱۴۰۰

اداره مالی هنگ کنگ فهرستی حاوی هشت سؤال برای نظرخواهی درباره سیاست نظارتی با ذکر پنج نتیجه احتمالی از جمله عدم اقدام، رویه انتخاب، رویه مبتنی بر ریسک، رویه همه جانبه و ممنوعیت عمومی منتشر کرد.

به گزارش گرداب، اداره مالی هنگ کنگ پرسشنامه‌ای را برای نظرخواهی از عموم افراد درباره مقررات مربوط به دارایی‌های دیجیتال و استیبل کوین‌ها منتشر کرد. این اداره قصد دارد تا یک چارچوب نظارتی تا سال ۲۰۲۳-۲۰۲۴ ایجاد کند.

اداره مالی هنگ کنگ به رشد بی‌سابقه بازار استیبل کوین‌ها از نظر ارزش بازاری از سال ۲۰۲۰ و توصیه‌های نظارتی‌ای که قانون‌گذاران بین‌المللی از جمله گروه ویژه اقدام مالی آمریکا، هیئت ثبات مالی و کمیته نظارت بانکی ارائه کرده‌اند، اشاره کرد.

طبق اعلامیه اداره مالی هنگ کنگ، مقیاس و فعالیت تجاری فعلی دارایی‌های دیجیتال شاید تهدیدی جدی برای ثبات سیستم مالی جهانی نباشد، اما این سازمان هشدار داده است که با رشد میزان سرمایه‌گذاری با استفاده از چنین دارایی‌هایی به جای ارز سنتی برای تجارت و اعطای وام نشان‌دهنده این است که رابطه متقابل آن با سیستم مالی اصلی در حال رشد است.

براساس آماری که اداره مالی هنگ کنگ منتشر کرده است، ارزش بازار جهانی در دسامبر ۲۰۲۱ حدود ۱۵۰ میلیارد دلار بوده که این مقدار نشانگر حدود ۵% از کل ارزش بازار دارایی‌های دیجیتال است. اداره مالی هنگ کنگ هم‌چنین فهرستی از هشت سؤال را با ذکر پنج نتیجه قانونی احتمالی از جمله عدم اقدام، رویه انتخاب، رویه مبتنی بر ریسک، رویه همه جانبه و ممنوعیت عمومی به اشتراک گذاشته است.

از سرمایه‌گذاران و اعضای بازار دارایی‌های دیجیتال انتظار می‌رود تا پاسخ‌های خود به این هشت سؤال را تا ۳۱ مارس ۲۰۲۲ ثبت کنند تا اقدامات لازم طبق این آمارگیری برای ایجاد یک چارچوب نظارتی حداکثر تا سال ۲۰۲۳-۲۰۲۴ انجام گیرد.

در پایان اداره مالی هنگ کنگ اعلام کرد که استیبل کوین‌های مرتبط با سیستم پرداختی، پتانسیل بیشتری برای ادغام با سیستم مالی اصلی یا حتی فعالیت‌های تجاری و اقتصادی روزمره دارند. در نتیجه، انتظار می‌رود تا دامنه سیستم‌های پرداختی و مقررات تسهیلات ارزش ذخیره شده (قانونی که قانونی بودن محصولات مالی را تعیین می‌کند)، گسترش یابد.

یکی از بزرگ‌ترین توسعه‌دهندگان املاک در هنگ کنگ به نام سان هونگ کای (Sun Hung Kai) در حمایت از اهداف دولت، ۹۰ میلیون دلار را در یک بانک سوئیسی اختصاص داده شده به هلدینگ دارایی‌های دیجیتال به نام Sygnum سرمایه‌گذاری کرد.

همان‌طور که کوین تلگراف گزارش داده بود با شروع دور دوم سرمایه‌گذاری‌ها، ارزش بازاری Sygnum به ۸۰۰ میلیون دلار خواهد رسید که نشان دهنده افزایش ده برابری درآمد‌های تلفیقی از سال ۲۰۲۱ است.

منبع:
کوین تلگراف