Gerdab.IR | گرداب

شکایت خانواده راننده کشته شده کامیون از شرکت آمازون

شکایت خانواده راننده کشته شده کامیون از شرکت آمازون
تاریخ انتشار : ۲۸ دی ۱۴۰۰

خانواده یکی از رانندگان کامیون‌های حمل و نقل فروشگاه اینترنتی آمازون Amazon.com در ایالت ایلینوی که ماه دسامبر در اثر تخریب یک انبار در پی گردباد جان خود را از دست داد علیه این خرده فروش آنلاین شکایت کرد.

به گزارش گرداب، خانواده یکی از رانندگان کامیون‌های حمل و نقل فروشگاه اینترنتی آمازون Amazon.com در ایالت ایلینوی که در ماه دسامبر در اثر تخریب یک انبار در پی گردبادی که جان ۵ نفر دیگر را گرفت، روز دوشنبه به دلیل مرگ وی علیه این خرده فروش آنلاین شکایت کردند.

این اولین شکایت علیه آمازون در پی یک فاجعه طبیعی بود که توسط دفاتر حقوقی کلیفورد Clifford Law Offices، در شیکاگو به نمایندگی از خانواده آستین مک ایون، راننده ۲۶ ساله، در دادگاه ایالتی مطرح شد.

جک جی. کاسیاتو، وکیل دادگستری، ادعا می‌کند که آمازون می‌دانست که شرایط "بسیار ناامن است، چرا که هشدار‌های گردباد صادر شده است"، اما مقامات این شرکت "با جان مردم بازی کردند و سود را بر ایمنی ترجیح دادند. "

کاسیاتو گفت: ما به دنبال خسارتی بیش از چند میلیون دلار هستیم.

کلی نانتل، سخنگوی آمازون، نیز تأکید کرد که این انبار مطابق با همه قوانین ساخته شده بود و مدیران آمازون شرایط آب و هوایی را به دقت دنبال می‌کنند.

ناتل در بیانیه‌ای به رویترز گفت: ما معتقدیم که به محض اینکه یک هشدار صادر شد، تیم ما کار درست را انجام داد و تلاش کرد تا افراد را در اسرع وقت به مکان امنی منتقل کند.

وی گفت: ما در برابر این شکایت دفاع خواهیم کرد، اما تمرکز ما بر حمایت از کارمندان و شرکای خود، خانواده‌هایی که عزیزان خود را از دست داده اند، جامعه پیرامون و همه کسانی که تحت تأثیر این گردباد قرار گرفته اند، ادامه دارد.

بر اساس این گزارش، در تاریخ ۱۰ دسامبر، چندین گردباد شش ایالت آمریکا را درنوردید و ردپایی از مرگ و ویرانی در خانه‌ها و مشاغل به طول بیش از ۲۰۰ مایل (۳۲۲ کیلومتر) بر جای گذاشت.