Gerdab.IR | گرداب

طراحی ابزاری برای حفظ امنیت و حریم شخصی در متاورس

طراحی ابزاری برای حفظ امنیت و حریم شخصی در متاورس
تاریخ انتشار : ۱۶ بهمن ۱۴۰۰

شرکت متا از راه اندازی ابزاری برای استفاده کاربران متاورس خبر داد تا آنها بدین شیوه از مزاحمت‌های احتمالی در متاورس در امان بمانند.

به گزارش گرداب، متا مالک فیس بوک دیروز اعلام کرد در حال راه اندازی ابزاری برای افرادی است که از پلتفرم‌های واقعیت مجازی استفاده کرده و در عین حال نگران حفظ امنیت و حریم شخصی خود هستند.

با توجه به اینکه نگرانی‌ها در مورد ایمنی کاربران و میزان آزار و اذیت جنسی در متاورس افزایش یافته، عرضه ابزاری برای مقابله با این مزاحمت‌ها کاربران را به استفاده از متاورس تشویق خواهد کرد.

ابزار جدید که «مرز شخصی» نام دارد، باعث می‌شود کاربران وقتی از طریق هدست‌های واقعیت مجازی به برنامه‌های فراگیری مانند Horizon Worlds و Horizon Venues دسترسی پیدا می‌کنند، احساس کنند که بین آواتار مجازی خود و دیگران تقریباً چهار فوت (معادل ۱.۲ متر) فاصله وجود دارد.

متا در یک پست وبلاگی افزوده که این تنظیمات پیش فرض جدید، جلوگیری از تعاملات ناخواسته و مزاحمت را آسان‌تر می‌کند. این تغییر پس از آن ایجاد شده که کاربران پلتفرم‌های VR از جمله Horizon Worlds هشدار‌هایی را در مورد لمس مجازی سایر کاربران و سایر رفتار‌های توهین‌آمیز ثبت کرده و نسبت به این مزاحمت‌ها اعتراض کرده‌اند.

متا سرمایه گذاری سنگینی برای توسعه و افزایش اقبال به متا انجام داده و قصد دارد عموم کاربران را به تفریح، کار و معاشرت در فضای یادشده ترغیب کند.

Horizon Worlds یک پلتفرم شبکه اجتماعی مبتنی بر واقعیت مجازی و Horizon Venues ابزاری برای برگزاری رویداد‌های مجازی در فضای متاورس است.