Gerdab.IR | گرداب

وزیر ارتباطات: با رسانه‌ای شدن طرح صیانت مخالف نبودم، اما به نحوه آن انتقاد دارم

وزیر ارتباطات: با رسانه‌ای شدن طرح صیانت مخالف نبودم، اما به نحوه آن انتقاد دارم
تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ۱۴۰۰

وزیر ارتباطات گفت: هیچ‌گاه مخالف رسانه‌ای شدن طرح موسوم به «صیانت» نبوده ام، اما به چگونگی آن انتقاد داشته و دارم.

به گزارش گرداب، عیسی زارع پور در صفحه شخصی خود در شبکه‌های اجتماعی نوشت: هیچ‌گاه مخالف رسانه‌ای شدن طرح موسوم به «صیانت» نبوده ام، اما به چگونگی آن انتقاد داشته و دارم.

وی افزود: آنچه این روز‌ها تحت عنوان «نظر وزیر ارتباطات درباره نادرست بودن رسانه‌ای شدن طرح حمایت از حقوق کاربران» در برخی رسانه‌ها منتشر شده، برداشتی غیردقیق و ناصحیح از سخنان بنده است.

وزیر ارتباطات گفت: نسخه اولیه «طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه» زمانی رسانه‌ای شد که دارای مشکلات، کاستی‌ها و نقایص زیادی بود و خاطر عموم کاربران، فعالان زیست‌بوم فضای مجازی و صاحبان کسب‌وکار‌های اینترنتی را مکدر کرده بود.

وی ادامه داد: وزارت ارتباطات در جلسات متعددی نظرات کارشناسی نمایندگان کسب‌وکارها، فعالان فضای مجازی و دستگاه‌های مرتبط با این حوزه را اخذ و جمع‌بندی کرد و با معرفی نماینده‌ای به کمیسیون ویژه بررسی این طرح در مجلس شورای اسلامی، تلاش کرد تا نقایص و کاستی‌های این طرح برطرف شود. این روند هنوز هم ادامه دارد و طرح مذکور هنوز نهایی نشده است.

زارع پور تاکید کرد: وقتی طرحی در مرحله اولیه بررسی کارشناسی است و تلاش همه‌جانبه برای ترمیم و اصلاح آن جریان دارد، اطلاع‌رسانی زودهنگام و گاه ناقص یا متناقض درباره مفاد آن موجب بی‌اعتمادی افکار عمومی می‌شود و بر روند تلاش‌های اصلاحی اثر منفی می‌گذارد.

وی افزود: قاعدتاً اطلاع‌رسانی باید بر بحث‌های کارشناسی و نخبگانی برای ترمیم کاستی‌ها و نقایص متمرکز شود تا فضای اصلاحی توأم با دقت، طمانینه و سعه‌صدر پیش برود وگرنه انتشار نسخه نهایی هر طرحی حتی قبل از تصویب و تأیید یکی از وظایف رسانه‌ها است.

وزیر ارتباطات خاطر نشان کرد: به اعتقاد من رسانه‌ها نمایندگان افکار عمومی هستند و تلاش‌شان برای آگاهی از جزئیات همه رویداد‌های کشور و نقد منصفانه، بخشی از رسالت آن‌ها و مایه رشد و ارتقا جامعه است.