Gerdab.IR | گرداب

قطع شدن اینترنت شهری فرانسه توسط یک شهروند

قطع شدن اینترنت شهری فرانسه توسط یک شهروند
تاریخ انتشار : ۰۱ اسفند ۱۴۰۰

پدری که در یکی از شهر‌های کوچک فرانسه تلاش داشت تا اینترنت محل سکونت خود را برای جلوگیری از آنلاین بودن کودکانش قطع کند، به طور ناخواسته اینترنت تمام شهر را قطع کرد. او حالا برای همین کار با حکم حداکثر شش ماه زندان مواجه است.

به گزارش گرداب و به نقل از France Bleu منتشر شده، یک پدر ناشناس تلاش داشته تا از یک دستگاه پارازیت انداز چند موجی برای قطع کردن موقت اینترنت محل سکونت خود در شهر Messanges استفاده کند. دستگاه‌های پارازیت انداز با تداخل در سیگنال‌های مخابراتی باعث قطعی اتصال اینترنت می‌شوند و استفاده از این دستگاه‌ها در فرانسه و همچنین ایالات متحده، غیرقانونی است. با این وجود، همچنان افرادی زیادی برای استفاده از آن‌ها دستگیر و جریمه می‌شوند.

قطع شدن اینترنت شهر با دستگاه پارازیت انداز

در این مورد، مرد فرانسوی با این هدف از دستگاه غیرقانونی استفاده کرده بود تا مانع آنلاین شدن و حضور فرزندان خود در شبکه‌های اجتماعی شود. متاسفانه، دستگاه پارازیت او به قدری قدرتمند بود که نه تنها اتصال محل سکونتش، بلکه بدون اینکه اطلاع داشته باشد، اینترنت تمام شهر را قطع کرد. پس از گزارش‌های ثبت شده توسط شهروندان، دولت مجبور به انجام تحقیقات شد و پس از بررسی‌های انجام شده، او اعتراف کرد که قصد داشته اتصال اینترنت خانه خود را در نیمه‌شب قطع کند.

در گزارش نشریه فرانسوی آمده است:

«او تصور می‌کرد که تنها فرزندان خود را از اینترنت محروم می‌کند و تصور نمی‌کرد که امواج دستگاه، ارتباطات منطقه‌ای با دو حوزه شهری را مختل کند. با بررسی آژانس ملی فرکانس مسئولیت وی مشخص شد و مراحل قانونی آغاز شده است.»

با وجود اینکه استفاده از دستگاه‌های پارازیت انداز در فرانسه غیرقانونی است و او ارتباطات یک شهر را مختل کرده، این مرد اکنون با حکم شش ماه زندان و جریمه ۳۰ هزار یورویی (حدود ۳۴ هزار دلار) مواجه است.