Gerdab.IR | گرداب

سه برابر شدن کاربران اینترنت ۵ G

سه برابر شدن کاربران اینترنت ۵ G
تاریخ انتشار : ۰۵ اسفند ۱۴۰۰

خرده فروشان انتظار دارند که تا سال ۲۰۲۴ استفاده مصرف کنندگان از اتصال اینترنت ۵ G سه برابر شده و وظایف آن‌ها نیز کاهش یابد.

به گزارش گرداب، خرده فروشان آمریکا انتظار دارند که استفاده از اتصال اینترنت ۵ G تا سال ۲۰۲۴ افزایش یابد، زیرا مشتریان به دنبال تجربه بهتر در استفاده از اینترنت هستند. به گزارش سایت digitaltrends، نود و سه درصد از خرده فروشان انتظار دارند استفاده از اینترنت ۵ G در فروشگاه‌هایشان افزایش یابد.

حرکت به سمت ۵ G برای اکثر خرده فروشان اجتناب ناپذیر خواهد بود، زیرا آن‌ها برای ارائه بهترین تجربیات در فروشگاه به مشتریان با یکدیگر رقابت می‌کنند و تعداد برنامه‌های کاربردی فروشگاه مبتنی بر ابر را در چند سال آینده افزایش می‌دهند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که بیشتر خرده فروشان در حال حاضر به شبکه‌های وای فای سنتی متکی هستند، اما این شبکه‌ها به سادگی نمی‌توانند پوشش و پهنای باند را به همان اندازه کارآمد فناوری ۵ G ارائه کنند. خرده فروشان در مصاحبه‌ای اعلام کردند که اینترنت ۵ G می‌تواند به ارائه خدمات سریع‌تر به آن‌ها از جمله پشتیبانی از پرداخت بدون صندوق، برنامه‌های تلفن همراه با ویژگی‌های داخل فروشگاه، و حتی دستیار‌های AR/VR کمک کند.

آن‌ها همچنین معتقدند که تا سال ۲۰۲۵، ۶۷ درصد از وظایف فروشگاه‌ها به صورت خودکار انجام خواهد شد، و نیاز به شبکه‌های ۵ G با تأخیر کم احساس می‌شود. بزرگترین مانع بر سر راه استقرار ۵ G در میان خرده فروشان، هزینه و عدم بازگشت سرمایه روشن است، اما با مقرون به صرفه شدن فناوری ۵ G و افزایش ظرفیت شبکه‌های بی سیم موجود، آن‌ها با این فناوری می‌توانند نیاز‌های کسب و کار خود را برطرف می‌کند.