Gerdab.IR | گرداب

استخراج رمزارز می‌تواند کلید حل تحریم‌های روسیه باشد

استخراج رمزارز می‌تواند کلید حل تحریم‌های روسیه باشد
تاریخ انتشار : ۰۷ اسفند ۱۴۰۰

با اعمال تحریم‌ها از سوی آمریکا و کشور‌های متحد ناتو، مشخص نیست که قیمت بیت کوین و بازار رمزارز‌ها تا چه حد تحت تأثیر قرار خواهد گرفت.

به گزارش گروه ترجمه گرداب، طبق گزارش‌های منتشر شده، استخراج‌کنندگان بیت کوین در روسیه علی‌رغم عملیات نظامی روسیه به اوکراین در این هفته، طبق معمول به کار خود ادامه می‌دهند. براساس برآورد‌های شاخص مصرف برق بیت کوین کمبریج، استخراج‌کنندگان بیت کوین روسی حدود ۱۱% از نرخ هش بیت کوین جهانی را در ماه آگوست ۲۰۲۱ به خود اختصاص دادند.

با تحریم‌هایی که آمریکا و کشور‌های متحد ناتو بر دولت روسیه اعمال کرده‌اند مشخص نیست که قیمت بیت کوین و بازار رمزارز‌ها تا چه حد تحت تأثیر قرار خواهد گرفت.

با این که بعضی از شرکت‌های استخراج‌کننده رمزارز مانند فلکس پول (Flexpool) که در زمینه اتریوم فعالیت می‌کند، به دلیل شروع جنگ فعالیت خود را در روسیه متوقف کرد، اما شرکتی مانند کامپس ماینینگ (Compass Mining) که استخراج بیت کوین را انجام می‌دهد به مشتریان خود در روسیه اطمینان داد که هم‌چنان زیرساخت‌های آن در منطقه به فعالیت ادامه خواهد داد.

مدیرعامل شرکت کامپس ماینینگ، ویت گیبس، اوایل روز جمعه ۶ اسفند (۲۵ فوریه ۲۰۲۲) در توییتر افکار و نظرات خود درباره درگیری را به اشتراک گذاشت و افزود که تأسیسات این شرکت در شرق اروپا و در صربستان به خوبی و خارج از محدوده درگیری در حال فعالیت است.

دولت بایدن روز پنجشنبه ۵ اسفند (۲۴ فوریه ۲۰۲۲) اعلام کرد که مؤسسات مالی بزرگ روسیه، دولت و مقامات عالی رتبه تحریم خواهند شد و صادرات به بخش فناوری به شدت کنترل شده انجام خواهد شد. با این اظهارات به نظر می‌رسد که شبکه پرداخت بین‌المللی سوئیفت یا انتقالات رمزارزی شامل محدودیت‌ها و تحریم‌ها نخواهد شد. بسیاری از ناظران بر این باورند که این می‌تواند فرصتی باشد تا بخش رمزارز روسیه شکوفا شود، زیرا به زودی می‌تواند به ابزار مهمی برای دور زدن تحریم‌ها تبدیل شود.

آنتونی پمپلیانو، سرمایه‌گذار بزرگ بیت کوین و هم‌بنیان‌گذار شرکت مورگان کریک دیجیتال، تأکید کرد که دولت روسیه می‌تواند از این فرصت برای کنار گذاشتن دلار آمریکا و حمایت از یک ارز غیرمتمرکز با جذابیت جهانی استفاده کند. رئیس تحقیقات دارایی‌های دیجیتال شرکت ون اک (VanEck)، متیو سیگِل، نظر مشابهی با پمپلیانو داشت و اعلام کرد که شبکه بیت کوین روسیه می‌تواند راه حلی در برابر قطع شدن حمایت مالی غرب باشد.
منبع:
cointelegraph