Gerdab.IR | گرداب

دعوت وزیر ارتباطات از بخش خصوصی برای تحقق اقتصاد دیجیتال

دعوت وزیر ارتباطات از بخش خصوصی برای تحقق اقتصاد دیجیتال
تاریخ انتشار : ۰۸ اسفند ۱۴۰۰

وزیر ارتباطات در دیدار با شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، از تمامی فعالان این حوزه خواست با تمام توان برای تحقق اقتصاد دیجیتال در کشور تلاش کنند.

به گزارش گرداب و به نقل از وزارت ارتباطات، عیسی زارع پور در نشستی با اعضای شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور (نصر)، بعد از طرح مسائل و مشکلات از طرف اعضای این شورا، با اشاره به اینکه اقتصاد جدید مبتنی بر ICT است، گفت: باید نگاه‌ها را در این حوزه تغییر داد و اگر فناوری اطلاعات را به عنوان زیرساخت اصلی کشور ندانیم در آینده دچار بحران می‌شویم.

وی با اشاره به استقبال نسل جدید در دانشگاه‌ها از رشته فناوری اطلاعات، افزود: دولت سیزدهم نیز نگاه ویژه و فرصت محوری به این حوزه دارد و حل بسیاری از مشکلات کشور را تنها از طریق فناوری اطلاعات میسر می‌داند.

زارع پور به مشکلات مطرح شده توسط اعضای شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور اشاره کرد و افزود: با پیگیری‌های انجام شده این مشکلات در نهایت در کارگروه اقتصاد دیجیتال دولت بررسی و حل خواهد شد.

وزیر ارتباطات تصریح کرد: بعد از حل مشکلات پیش رو باید تمام امکانات کشور و بخش ICT برای تحقق شبکه ملی اطلاعات که زیرساخت اصلی اقتصاد دیجیتال است بسیج شود. وی از فعالان صنعت ICT کشور خواست در کمیته‌های تخصصی کارگروه اقتصاد دیجیتال دولت برای ارائه نظرات و ایده‌های خود حضور فعالی داشته باشند.

دعوت وزیر ارتباطات از بخش خصوصی برای تحقق اقتصاد دیجیتال

زارع پور تصریح کرد: امیدواریم با فعالیت کارگروه اقتصاد دیجیتال بتوانیم موانع کسب و کار‌های این حوزه را برطرف کنیم و به سرعت به قطب اقتصاد دیجیتال منطقه تبدیل شویم.

وی درباره نگرانی مهاجرت نیروی انسانی ماهر در این حوزه نیز افزود: اگر ما به درستی عمل کنیم و نیرو‌های ماهر خوبی در این حوزه تربیت کنیم نباید نگران این موضوع باشیم و می‌توانیم این چالش را به فرصت تبدیل کنیم و ما ضمن تأمین نیروی انسانی مورد نیاز کشور، صادر کننده نیروی انسانی ماهر هم باشیم.

برات قنبری دبیرکل سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور و محمد خوانساری رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران نیز در این جلسه گزارشی از پیگیری مشکلات این بخش ارائه کردند.

در ابتدای این نشست نیز اعضای شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور به مشکلاتی مانند مهاجرت نخبگان و متخصصین حوزه ICT، موضوعات مربوط به صنف و اتحادیه و از دست رفتن زمان توسعه اقتصاد دیجیتال در کشور اشاره کردند.