Gerdab.IR | گرداب

حضور بازی‌های دیجیتال در دنیای مجازی متاورس

حضور بازی‌های دیجیتال در دنیای مجازی متاورس
تاریخ انتشار : ۲۲ اسفند ۱۴۰۰

گزارش «نمای دور: متاورس» با معرفی دنیای دیجیتالی مجازی متاورس و تاثیر آن بر بازی‌های دیجیتال بررسی شد.

به گزارش گرداب، متاورس که این روز‌ها به فرهنگ لغات فناورانه وارد شده و روزانه اخبار جالب توجهی درباره آن منتشـر می‌شود، دنیایی است که کاربران در آن به شکل آواتار در محیطی سه‌بعدی و فضای ابری با یکدیگر در تعاملند. متاورس یک دنیای دیجیتالی مجازی اسـت که جنبه‌های واقعی خاص خود را دارد.

هویت فردی، توکن‌های دیجیتال، ارز‌های رمزنگاری‌شده و حضور فزاینده محصـولات، از ویژگی‌های این دنیای دیجیتالی هستند.در این راستا و به نقل از بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، جدیدترین گزارش معاونت پژوهش بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای که به موضوع مهم این روز‌های دنیای فناوری یعنی «متاورس» می‌پردازد، منتشر شد.

در این گزارش که با عنوان «نمای دور: متاورس» منتشر شده، این دنیای دیجیتالی مجازی، معرفی و به‌طور ویژه، حضور و تاثیر آن بر بازی‌های دیجیتال بررسی شده است، چرا که با توجه به پیش‌بینی‌های کارشناسان و متخصصان، بی‌تردید آینده بازی‌های دیجیتال، به ویژه بازی‌های آنلاین در عصر واقعیت مجازی، با حوزه متاورس گره می‌خورد.

هر روز بیش از گذشته شاهد تحقق و پیشرفت مفهوم متاورس هستیم، دنیای نوینی که از محدوده اینترنت کنونی فراتر رفته و فضای منحصربه‌فردی را ایجاد کرده است. از آنجا که تاثیرات متاورس بر آینده دنیای فناوری غیر قابل انکار اسـت، در جدیدترین گزارش معاونت پژوهش بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای سـعی شده به متاورس و تاریخچه آن، چیستی، اقتصاد، نقش‌های دولتی و شرکتی، چالش‌ها و در نهایت متاورس و بازی‌های دیجیتال پرداخته شود. متن کامل این گزارش پژوهشی درباره دنیای دیجیتالی متاورس از این لینک قابل دریافت است.