Gerdab.IR | گرداب

بازگشت خدمات اپل بعد از دو روز به حالت عادی

بازگشت خدمات اپل بعد از دو روز به حالت عادی
تاریخ انتشار : ۰۳ فروردين ۱۴۰۱

تعداد زیادی از خدمات شرکت اپل مانند موسیقی، آی کلود، اپل تی وی و اپل استور روز دوشنبه از دسترس خارج شده و سرانجام روز سه شنبه به حالت عادی بازگشتند.

به گزارش گرداب، اپل تأیید کرده که در مجموع ۱۱ سرویس این شرکت از دسترس خارج شده که خدماتی مانند پادکست، موسیقی و ... را شامل می‌شود.

اپل اعلام کرده که موضوع را بررسی کرده و ممکن است خدمات یادشده طی روز‌های دوشنبه و سه شنبه کند شده یا به طور کامل از دسترس خارج شده باشند. این مشکل تا روز سه شنبه ادامه یافت و سرانجام دیروز برطرف شد، ولی طولانی شدن این اختلال موجب خشم شدید کاربران شده است.

بیش از ۴۰۰۰ نفر از کاربران اپل قطعی یا کندی خدمات این شرکت را در سایت اپل دیتکتور ثبت کرده‌اند و به خصوص از فقدان امکان استفاده از خدماتی مانند یافتن گوشی آیفون، اپل استور، نقشه و پشتیبانی اپل گلایه کرده‌اند.

اپل موزیک، اپ استور موبایل و خدمات پادکست‌های اپل پس از اینکه برای دومین روز متوالی با قطعی مواجه شدند، خدمات خود را از روز سه‌شنبه از سر گرفتند. قطعی روز سه‌شنبه همچنین بر روی اپ استور رایان ه‌های مک کاربران آی کلود وب اپس، اپل بوکس، اپل کارد و خدمات اعلام وضعیت آب و هوا تأثیر منفی گذاشت.

هنوز مشخص نیست چه چیزی باعث اختلالات این دو روز شده است، اما بلومبرگ روز دوشنبه گزارش داد اپل به کارکنان خود گفته است که این قطعی ناشی از اختلال در سیستم اسامی نام دامنه یا DNS است.