Gerdab.IR | گرداب

ریزش بی‌سابقه سهام نتفلیکس

ریزش بی‌سابقه سهام نتفلیکس
تاریخ انتشار : ۳۱ فروردين ۱۴۰۱

به تازگی در یک روز ارزش این شبکه تلویزیونی اینترنتی در بازار سهام ۲۵ درصد ریزش داشته است و نسبت به ابتدای سال شاهد ضرر ۵۷ درصدی بوده است.

به گزارش گروه ترجمه گرداب، نوسانات شدید بازار بین‌المللی بورس و اوراق بهادار از نوسانات بازار ارز‌های دیجیتال بیشتر است. به تازگی قیمت سهام نتفلیکس بعد از چند ساعت فروش ۲۵ درصد ریزش داشت.

این مسئله به دنبال انتشار اخباری مطرح شد که اعلام می‌کرد نتفلیکس در یک چهارم ابتدایی سال ۲۰۲۲، ۲۰۰ هزار مشتری را از دست داده است و در ادامه این سال ۲ میلیون دنبال‌کننده را از دست خواهد داد. از ابتدای سال ۲۰۱۱ این نخستین باری است که این شرکت ریزش در تعداد کاربران خود را گزارش می‌کند.

سرمایه‌گذاران به دنبال انتشار این خبر ترجیح دادند تا سرمایه‌گذاری در این شبکه تلویزیونی را رها کنند. این مسئله باعث ریزش سهام شد و اکنون ارزش این سهام به ۲۵۸.۹۰ سالانه رسیده است. با باز شدن در‌های بورس امروز معلوم نیست که آیا این سهام ریزش بیشتری را تجربه خواهد کرد یا خیر.

چنین اتفاقات در حوزه قیمت این سهام از سوی مدافعان ارز‌های دیجیتال بسیار مورد تاکید قرار می‌گیرد. آن‌ها با دست گذاشتن روی این نوسانات شدید بازار سهام این نکته را مطرح می‌کنند که ارز دیجیتال برخلاف انتقاد‌هایی که به آن می‌شود، نسبت به بازار‌های سنتی پرنوسان‌تر نیست.

تحلیلگر ارز‌های دیجیتال بنجامین کوون در اینباره گفته است که سقوط سهام نتلفلیکس نشان می‌دهد که چقدر بازار سهام شبیه بازار ارز‌های دیجیتال شده است و نه بالعکس.

در سال ۲۰۲۲ ارزش سهام نتفلیکس بدتر از بیتکوین عمل کرده است. نتفلیکس از ابتدای سال ۲۰۲۲ ریزش ۵۷ درصدی داشته است.
منبع: کوین‌تلگراف