Gerdab.IR | گرداب

انتشار کتاب چشم انداز اقتصاد دیجیتال ۲۰۲۰

انتشار کتاب چشم انداز اقتصاد دیجیتال ۲۰۲۰
تاریخ انتشار : ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۱

ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کتاب چشم انداز اقتصاد دیجیتال ۲۰۲۰ را منتشر کرد.

به گزارش گرداب به نقل از ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، طبق بیانات مقام معظم رهبری در رابطه با فناوری هوش مصنوعی و تاکید ایشان بر این موضوع، جمهوری اسلامی ایران باید جزو ۱۰ کشور برتر هوش مصنوعی در دنیا قرار گیرد.

سیاستگذاری و حکمرانی صحیح در عصر دیجیتال و همزمان با فراگیر شدن فناوری‌های نوظهور در سال‌های اخیر اهمیت روزافزون یافته است. از سوی دیگر ظهور پاندمی کرونا، سرعت دیجیتالی شدن را در سراسر دنیا افزایش داده است تا فرصت برای مواجهه و رویارویی با دنیای دیجیتال و اثرات آن برای نهاد‌های سیاست‌گذار محدودتر از گذشته باشد.

در همین راستا ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در ادامه فعالیت‌های ترویجی خود در رابطه با پایش فضای اقتصاد دیجیتال در دنیا و رصد نحوه حکمرانی مرتبط با آن، گزارش «چشم انداز اقتصاد دیجیتال ۲۰۲۰» که توسط سازمان همکاری اقتصادی و توسعه OECD منتشر شده است را ترجمه و در قالب کتاب در اختیار علاقه‌مندان قرار داده است.