Gerdab.IR | گرداب

تعطیلی کالج ۱۵۷ ساله به دنبال حمله سایبری

تعطیلی کالج ۱۵۷ ساله به دنبال حمله سایبری
تاریخ انتشار : ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱

کالج لینکولن در آمریکا اعلام کرد در پی حمله سایبری که ماه گذشته به این مرکز شده برای همیشه تعطیل خواهد شد.

به گزارش گرداب به نقل از انگجت، درحالیکه شیوع کووید ۱۹ به شدت روی فعالیت‌هایی مانند ثبت نام دانشجویان و جمع آوری سرمایه تاثیر گذاشته، به نظر می‌رسد حمله سایبری ضربه واقعی را به این کالج در ایالت ایلینوی وارد کرده است.

کالج مذکور به وزارت آموزش عالی ایالت ایلینوی اعلام کرده از ۱۳ می‌برای همیشه تعطیل می‌شود. این نخستین کالج یا دانشگاه آمریکایی به حساب می‌آید که یکی از دلایل تعطیلی آن حمله سایبری است.

البته کالج لینکولن ادعا می‌کند تعداد ثبت نام دانشجویان در این مرکز در پاییز ۲۰۱۹ میلادی رکورد زده بود. اما شیوع پاندمی به کاهش قابل توجه ثبت نام دانشجویان منجر شد، زیرا بسیاری از آن‌ها تصمیم گرفتند تحصیل در کالج را به تاخیر بیندازند یا مرخصی بگیرند که این موارد به وضعیت مالی کالج ضربه زد.

دسامبر ۲۰۲۱ میلادی کالج لینکولن با یک حمله سایبری روبرو شد که در نتیجه آن فعالیت‌های مربوط به پذیرش دانشجو و دسترسی به داده‌های سازمانی مختل شد. در نتیجه این امر وضعیت ثبت نام دانشجویان برای ترم پاییز ۲۰۲۲ مبهم شد.

پس از حمله مذکور تمام سیستم‌های مورد نیاز برای جذب، حفظ و تلاش‌های جمع‌آوری کمک مالی از کار افتادند.

کالج مذکور در بیانیه‌ای که در صفحه اصلی خود نوشت: خوشبختانه طی حمله سایبری، هیچ اطلاعات شخصی فاش نشده است. پس از بازیابی کامل سایت در مارس ۲۰۲۲، پیش بینی‌ها حاکی از کاهش قابل توجه ثبت نام دانشجویان بود؛ بنابراین کالج برای ادامه فعالیت خود پس از ترم فعلی نیازمند کمک‌های مالی یا شراکت‌های تحول آفرین خواهد بود.

به این ترتیب پاندمی و حمله سایبری پایان کار موسسه آموزشی ۱۵۷ ساله را رقم زدند. کالج لینکولن اعلام کرده به دانشجویانی که این ترم فارغ التحصیل نمی‌شوند کمک می‌کند تا به موسسه آموزشی دیگری منتقل شوند.