Gerdab.IR | گرداب

جعلی بودن نیمی از دنبال‌کنندگان رئیس‌جمهور آمریکا در توییتر

جعلی بودن نیمی از دنبال‌کنندگان رئیس‌جمهور آمریکا در توییتر
تاریخ انتشار : ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱

حسابرسی صورت‌گرفته توسط نرم‌افزار اسپارک‌تورو نشان می‌دهد که نیمی از ۲۲.۵ میلیون دنبال‌کننده جو بایدن هویت‌هایی جعلی دارند.

به گزارش گروه ترجمه گرداب، برنامه اسپارک‌تورو برطبق بررسی مشخصه‌های متعدد از جمله دشواری جانمایی، تصاویر حساب کاربری و کاربران جدید، کشف کرده است که ۴۹.۳ درصد حساب‌هایی که رئیس‌جمهور آمریکا در توییتر را دنبال می‌کنند «فالوور‌های جعلی» هستند.

مدیرعامل تسلا، ایلان ماسک که برای خرید توییتر تلاش کرده است، ابراز نگرانی کرده است که تعداد حساب‌های مشکوک و جعلی در این شبکه بسیار زیاد است و مبارزه جدی با حساب‌های جعلی در این پلتفرم باعث خواهد شد که جو بایدن نیمی تعداد زیادی از دنبال‌کنندگان خود را از دست بدهد.

ماسک پیش از این اعلام کرده بود که فرایند خرید توییتر توسط او تا زمانی که مدیرعامل توییتر اسناد و مدارکی عرضه کند که نشان دهد کمتر از ۵ درصد کاربران بات‌ها و حساب‌های جعلی هستند، متوقف شده است.

ماسک گفته است که ۲۰ درصد حساب‌های توییتر جعلی یا اسپم هستند و اضافه کرده است این نسبت چهار برابر چیزی است که توییتر ادعا می‌کند و بسیار از ادعای آن‌ها بیشتر است:
«پیشنهاد من برپایۀ اسناد دقیق کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا بود. روز گذشته مدیرعامل توییتر از ارائه شواهدی که کمتر از ۵ درصد کاربران جعلی هستند، خودداری کرد. معامله تا زمانی که او اینکار را انجام ندهد، پیش نخواهد رفت».

مشخص نیست که ماسک چطور به عدد ۲۰ درصد حساب جعلی رسیده است. روز دوشنبه او و آگراوال مدیرعامل توییتر، توییت‌هایی در رابطه با حساب‌های جعلی منتشر کرده‌اند. مدیرعامل توییتر گفته است:
«ما روزانه پانصد هزار حساب را مسدود می‌کنیم، معمولا قبل از این که کسی این حساب‌ها را در توییتر ببیند.

ما همچنین هر هفته میلیون‌ها حساب را که به اسپم بودن آن‌ها شک داریم، قفل می‌کنیم و اگر نتوانند از چالش‌های احراز هویت انسانی (کپپا، احراز هویت از طریق موبایل و ...) عبور کنند، آن‌ها را مسدود می‌کنیم».

ماسک در پاسخ به رشته توییت آگراوال، ایموجی نامناسبی فرستاده است و سپس پرسیده است: «پس چطور تبلیغ‌کنندگان می‌دانند که در ازای پولشان چه دریافت می‌کنند؟ این برای سلامت اقتصادی توییتر بنیادی است».

عده‌ای معتقدند ماسک در حال سوءاستفاده از مسئله حساب‌های جعلی برای چانه‌زنی در معامله خود با توییتر است. قیمت سهام توییتر در طی این اتفاق ریزش کرد و به ۳۶.۸۰ به ازای هر سهم رسید. پیشنهاد ماسک ۵۴.۲۰ به ازای هر سهم بود.

منبع: المیادین