Gerdab.IR | گرداب

جمهوری آفریقای مرکزی به دنبال راه‌اندازی هاب ارز دیجیتال

جمهوری آفریقای مرکزی به دنبال راه‌اندازی هاب ارز دیجیتال
تاریخ انتشار : ۰۴ خرداد ۱۴۰۱

بانک مرکزی این کشور پس از این که بیتکوین به عنوان ارز قانونی پذیرفته شد، به دنبال انتشار نخستین هاب انتقال کریپتو رسمی است.

به گزارش گروه ترجمه گرداب، مدتی پیش دولت جمهوری آفریقای مرکزی بیتکوین را به عنوان ارز قانونی کشور به رسمیت شناخت. دولت این کشور تلاش می‌کند تا زیرساخت‌های ارز دیجیتال را فراهم کند.

رئیس‌جمهور فاستین آرچانگ تائودرا به تازگی خبر داد نخستین طرح ارز دیجیتال در این کشور با عنوان «سانگو» به زودی رونمایی خواهد شد.

این طرح تنها مدت زمان اندکی پس از این که شورای ملی این کشور بیتکوین را به عنوان ارز قانونی شناخت، مطرح شده است.

ریاست‌جمهوری دولت جمهوری آفریقای مرکزی پیش از این پروژه سانگو را به عنوان پلتفرم سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال قانونی خوانده بود. پلتفرم سانگو «نخستین طرح ارز دیجیتال» این کشور است.
برطبق بیانیه منتشر شده در وبسایت سانگو، این پلتفرم توسط شورای ملی این کشور آغاز شده است و با پشتیبانی دولت و رئیس‌جمهور به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

در بیانیه ریاست‌جمهوری آمده است: «ساخته شدن نخستین هاب ارز دیجیتال در مرکز آفریقا باعث بهتر شدن تجربه کریپتو خواهد شد. با بردن پذیرش بیتکوین به سطح بالاتر، به‌طوربالقوه این کشور به نوآورترین کشور در جهان تبدیل می‌شود».

از نظر دولت این کشور پذیرش ارز دیجیتال می‌تواند باعث توسعه و پیشرفت این کشور شود. کشور آفریقای مرکزی، یک کشور جنگ‌زده و بسیار فقیر است که پیش از این مستعمره فرانسه بوده است. فرانسه سیاست‌های استعماری خود را از طریق سیاست‌گذاری مالی برای این کشور کوچک آفریقایی ادامه داده است و یکی از اصلی‌ترین دلایل این کشور برای روی آوردن به ارز دیجیتال، اعلام استقلال مالی از فرانسه و سیاست‌های استعماری این کشور بوده است.

منبع: کوین‌تلگراف