Gerdab.IR | گرداب

در حاشیه اجلاس جامعه اطلاعاتی صورت گرفت؛

توافق ایران و آفریقای جنوبی در حوزه اینترنت

توافق ایران و آفریقای جنوبی در حوزه اینترنت
تاریخ انتشار : ۱۶ خرداد ۱۴۰۱

ایران و آفریقای جنوبی برای همکاری نزدیک و حمایت متقابل از حقوق طرفین در مجامع بین‌المللی حوزه حکمرانی اینترنت، توافق کردند.

به گزارش گرداب به نقل از سازمان فناوری اطلاعات، معاونان وزرای ارتباطات دو کشور ایران و آفریقای جنوبی در حاشیه اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی در راستای توسعه همکاری‌های دوجانبه در زمینه‌های مختلف فناوری اطلاعات توافق کردند.

در این نشست محمد خوانساری معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران با تشریح تجربیات کشورمان در حوزه توسعه دولت الکترونیکی و گسترش خدمات الکترونیکی، از آمادگی ایران برای همکاری‌های مشترک در این حوزه‌ها خبر داد.

فیلمون ماپولان، معاون وزیر ارتباطات و فناوری‌های دیجیتال آفریقای جنوبی نیز با ابراز خرسندی از این دیدار اعلام کرد: با توجه به اینکه هر دو کشور از لحاظ شاخص‌های بین المللی این بخش، به هم نزدیک هستند، کشور آفریقای جنوبی از توسعه همکاری‌ها و تبادل تجربیات در حوزه‌های کاری مشترک استقبال می‌کند.

همکاری نزدیک و حمایت متقابل از حقوق طرفین در مجامع بین‌المللی حوزه حکمرانی اینترنت از قبیل ICANN, ITU، WSIS و OEWG و استفاده متقابل طرفین از تجربیات یکدیگر در زمینه پیاده‌سازی دولت الکترونیکی از جمله محور‌های مورد توافق طرفین اعلام شده است.

دو کشور ایران و آفریقای جنوبی با توجه به عضویت آفریقای جنوبی در گروه G ۲۰ و گروه بریکس (BRICS) و همچنین نزدیکی جایگاه‌های دو کشور در شاخص‌های بین المللی حوزه ICT، دارای ظرفیت بالایی برای تعامل با یکدیگر هستند.