Gerdab.IR | گرداب

ایلان ماسک به کلاهبرداری هرمی متهم شد

ایلان ماسک به کلاهبرداری هرمی متهم شد
تاریخ انتشار : ۲۹ خرداد ۱۴۰۱

به تازگی شکایت حقوقی جدیدی از ایلان ماسک صورت گرفته است و او به دست داشتن در کلاهبرداری هرمی 258 میلیارد دلاری ارز دیجیتال متهم شده است.

به گزارش گرداب، ایلان ماسک و شرکت‌های او تسلا و اسپیس‌اکس به دست داشتن در یک کلاهبرداری هرمی ارز دیجیتال متهم شده‌اند و شکایتی علیه آنها در دادگاه منهتن صورت گرفته است.

کیث جانسون، یک سرمایه‌گذار بر ارز دیجیتال دوج‌کوین مدعی است که ایلان ماسک از طریق توییت‌های تشویقی و پیام‌هایی بر روی سایر شبکه‌های اجتماعی باعث افزایش قیمت دوج‌کوین شده است که برای او درآمد زیادی به بار آورده است. در این شکواییه جانسون دوج‌کوین را به یک کلاهبرداری محض متهم کرده است؛ زیرا که هیچ‌ پشتوانه‌ای ندارد و پشتیبانی ایلان ماسک از این ارز دیجیتال فریبنده است.

برطبق دیدگاه شاکی، ماسک که به نوعی پدرخوانده خودخوانده دوج‌کوین شناخته می‌شود، لشکر دوج را گردآورده است تا ارزش مبادله دوج‌کوین را افزایش دهد. در حالی که او خود به خوبی می‌داند که چه نفوذی بر حجم بازار این ارز دیجیتال دارد.

افزون بر این جانسون مدعی است که توصیف ماسک از فناوری بلاکچین دوج‌کوین، گیج‌کننده است و باعث شده که شاکی باور کند که ارزشی دارد در حالی که هیچ ارزشی نداشته است. در حال حاضر قیمت دوج‌کوین 5.7 سنت است در حالی که در ماه مه 2021 74 سنت بوده است.

ارزهای دیجیتال موضوعات مناسبی برای کلاهبرداری‌های سطح بالا هستند و گروهی معتقدند که بسیاری از ارزهای به ظاهر معتبر نیز فی‌الواقع نوع پیشرفته‌ای از کلاهبرداری محسوب می‌شوند. به تازگی با بی‌ارزش شدن کامل رمزارز لونا که پیش از آن یکی از معتبرترین ارزهای بازار دیجیتال شناخته می‌شد، دیدگاه‌ها نسبت به ماهیت ارزهای دیجیتال با شک و تردیدهای بزرگی روبرو شده است.

منبع: سایبرنیوز