Gerdab.IR | گرداب

وزیر ارتباطات: بیش از ۹۰ درصد نسخه‌ها الکترونیکی شد

وزیر ارتباطات: بیش از ۹۰ درصد نسخه‌ها الکترونیکی شد
تاریخ انتشار : ۲۳ مرداد ۱۴۰۱

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اقداماتی که در یک سال گذشته صورت گرفته، بیان کرد: نسخه‌پیچی الکترونیکی در این دولت محقق شده است و اکنون بیش از ۹۰ درصد نسخه‌ها به‌صورت الکترونیکی نوشته و پیچیده می‌شود.

به گزارش گرداب، عیسی زارع‌پور، در جلسه شورای اداری شهرستان راور، با حضور نمایندگان و مدیران شهرستان، با اشاره به یک‌سالگی دولت سیزدهم گفت: در طول این یک‌سال کار‌های بزرگی انجام شده است که متاسفانه برای مردم به خوبی تبیین نشده و اگر این اتفاق رخ می‌داد باعث امیدآفرینی بیشتر در میان مردم می‌شد.

وی افزود: در حوزه تجارت خارجی تراز تجاری ما مثبت شده و صادرات از واردات پیشی گرفته است و در شاهد انجام تفاهمات برای بیش از ۴۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی بوده‌ایم. در حوزه بهداشت هم بیش از شش میلیون نفری که فاقد بیمه پایه بودند بیمه شده‌اند و نسخه‌پیچی الکترونیکی هم در این دولت محقق شده است و اکنون بیش از ۹۰ درصد نسخه‌ها به صورت الکترونیکی نوشته و پیچیده می‌شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها نیز گفت: این طرح یک اقدام شجاعانه بود که زمینه از بین بردن فقر مطلق را فراهم کرد و باعث کاهش شکاف طبقاتی شد و در آخرین گزارش‌ها، ضریب جینی در کشور و فاصله بین فقیر و غنی کاهش پیدا کرده است. در حوزه ارتباطات هم در این دولت کار‌های بزرگی انجام شده است، در این مدت کوتاه حدود ۲۰۰۰ روستا به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‌اند و امیدوارم تا پایان سال تعداد روستا‌های متصل به ۹۵ درصد برسد و تا پایان شهریور ۱۴۰۲ تمام روستا‌های بالای ۲۰ خانوار کشور به شبکه ملی اطلاعات متصل شوند.

زارع‌پور در ادامه با اشاره به توفیقات دولت سیزدهم در حوزه صنعت فضایی نیز گفت: بعد از یک دهه سال گذشته جلسه شورای عالی فضایی با حضور رئیس جمهور برگزار شد که تصمیمات بسیار خوبی در آن گرفته شد و آثار آن را شاهد هستیم، از جمله توانمندی تزریق ماهواره‌های سبک در مدار‌های لئو که یکی از نتایج آن بر مدار قرار گرفتن ماهواره نور ۲ با پرتابگر بومی بود که هم‌اکنون در مرحله عملیاتی قرار دارد و تصاویری با دقت ۱۰ متر را ارسال می‌کند.

طبق اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وی افزود: با وجود آنکه چرخه صنعت فضایی از ساخت و پرتاب ماهواره تا دریافت داده‌های فضایی در داخل کشور تکمیل شده است، اما هنوز در ابتدای راه هستیم. ما تا مدار ۵۰۰ کیلومتری می‌توانیم ماهواره‌هایی با وزن ۵۰ کیلوگرم ارسال کنیم، اما به فضل خداوند و تلاش متخصصان کشور تا پایان سال توانایی ارسال ماهواره‌هایی با وزن ۱۰۰ کیلوگرم در مدار‌های لئو را خواهیم داشت و امیدواریم تا پایان دولت به توان ارسال ماهواره‌هایی با وزن ۵۰۰ کیلوگرم به این مدار‌ها برسیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه همکار‌های بین‌المللی خوبی هم در حوزه فضایی آغاز کرده‌ایم، گفت: شاهد بودید که هفته گذشته ماهواره خیام با موفقیت در مدار قرار گرفت. اینکه صنعت فضایی ما با صنعت فضایی کشور‌های تراز اول دنیا گره خورده، مایه خوشحالی است و در همین راستا توافق شده که ماهواره‌های خیام ۲، خیام ۳ و خیام ۴ بر پایه همین همکاری‌های بین‌المللی در داخل ایران تولید شود.

زارع‌پور با بیان اینکه با وجود تمام توفیقات به دست آمده، مشکلاتی هم در کشور وجود دارد گفت: دولت به دنبال این است که مشکلات ریشه‌ای کشور را با کار جهادی و شبانه‌روزی عالمانه مبتنی بر برنامه حل کند.

وزیر ارتباطات که به نمایندگی از رییس جمهور به شهر راور سفر کرده است، پیش از شرکت در این جلسه از تعدادی از پروژه‌های عمرانی این شهرستان بازدید کرد و سپس در دیداری چهره به چهره با مردم این شهرستان از نزدیک در جریان مشکلات و درخواست‌های مردمی قرار گرفت.