Gerdab.IR | گرداب

حفاظت از داده‌های دیجیتال با محصولی ایرانی

حفاظت از داده‌های دیجیتال با محصولی ایرانی
تاریخ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۴۰۱

اتاق سرور به عنوان بخش مهمی از هر مجموعه نیاز به رصد شبانه روزی دارد که به وسیله نرم‌افزار دیدبان این امر ممکن شد.

به گزارش گرداب، به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اتاق سرور به عنوان بخش مهمی از هر مجموعه نیاز به رصد شبانه روزی دارد که به وسیله نرم‌افزار دیدبان این امر ممکن شد. رضا محمدی عضو هیات مدیره شرکت هوشمند افزار پاز اندیش با اشاره به این که دیدبان کنترل از راه دور اتاق سرور را نیز ممکن کرده است، گفت: دیدبان یک نرم افزار است که قابلیت ماژول شدن را دارد و هر سنسوری که به آن متصل شود، به آن ظرفیت‌های بیشتری برای کنترل می‌دهد.

اعلام هشدار از طریق دیدبان

بر همین اساس دیدبان این توانایی را دارد تا دما، رطوبت و سایر متغیر‌های اتاق سرور را از طریق پیامک به مسئول اتاق سرور اطلاع دهد و زمانی که تغییرات به مرحله خطر رسید، پیام هشدار نیز ارسال کند.

دیدبان این امکان را ایجاد می‌کند که از راه دور و یا به صورت اتوماتیک بتوان سیستم‌های تهویه، اطفای حریق، کولر‌ها و سیستم‌های گرمایشی را نیز کنترل کرد تا آسیبی به ذخایر اتاق سرور وارد نشود. مشخصا دیدبان کمک می‌کند تا خرابی سیستم در هر مجموعه‌ای به حداقل برسد و امروز نیز در چندین درمانگاه در شهرستان اصفهان نیز با موفقیت راه اندازی شده است.

دیدبان نمونه خارجی نیز دارد، اما محصول ایران ساخت حدود ۲۰ درصد ارزان‌تر از نمونه خارجی است و همان خدمات و قابلیت‌ها را ارائه می‌دهد.

دیدبان این قابلیت را دارد که به محض افزایش دما از محدوده خطر اتاق سرورفرآیند ویژه‌ای را برای کنترل دما رقم بزند یا سرور را برای جلوگیری از سوختن خاموش کند. از سوی دیگر در صورت قطع برق اتاق سرور به کاربران اطلاع‌رسانی می‌کند تا تمهیدات مناسب اندیشیده شود.

همچنین دیدبان این قابلیت را دارد که اطلاعات و دیتای دما و رطوبت و خطا‌ها و ثبت لاگین و لاگ اوت را با ۲ تاریخ شمسی و میلادی ارایه دهد.

ایجاد فرصت‌های شغلی

این مدیر حوزه دانش بنیان توضیح داد: شرکت هوشمند افزار پاز اندیش تاکنون ۱۰ فرصت شغلی به صورت مستقیم ایجاد کرده و با توسعه تولیدات دانش‌بنیان خود در تلاش است تا موقعیت‌های شغلی جدیدی نیز خلق کند. علاوه بر این تولیدات ایران‌ساخت با توجه به این که متناسب با شرایط بومی طراحی می‌شوند، هزینه‌های کم تری به مجموعه‌های استفاده کننده تحمیل می‌کنند و بهره وری بهتری رقم می‌زنند.