Gerdab.IR | گرداب

اربعین امسال چه خدمات ارتباطی به زائران ارایه می‌شود؟

اربعین امسال چه خدمات ارتباطی به زائران ارایه می‌شود؟
تاریخ انتشار : ۰۱ شهريور ۱۴۰۱

هر سال با فرا رسیدن ایام اربعین حسینی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، شرکت مخابرات ایران و اپراتو‌های تلفن همراه اقدامات و خدماتی را جهت تسهیل ارتباط مسافران درنظر می‌گیرند.

به گزارش گرداب، پیاده‌روی اربعین یکی از آیین‌های مهم شیعیان است که هر ساله در ایام منتهی به اربعین حسینی برگزار می‌شود، به نحوی که این رویداد در سال‌های اخیر به عنوان بزرگترین گردهمایی سالیانه مذهبی در جهان ثبت شده است، از اینرو، شرکت مخابرات ایران امسال اعلام کرده که تمهیدات ویژه‌ای برای پایداری ارتباطات مسیر‌های منتهی به پایانه‌های چذابه، شلمچه و مهران و خسروی در استان‌های خوزستان، ایلام، کرمانشاه اندیشیده است.

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران در زمینه اقدامات در نظر گرفته شده برای اربعین امسال (سال ۱۴۰۱)، از راه‌اندازی تلفن‌های همگانی رایگان در پایانه‌های مرزی خبر داده و اعلام کرده که به منظور تسهیلات برای زائران اربعین حسینی تعداد زیادی تلفن همگانی رایگان در پایانه‌های مرزی چذابه و شلمچه و خسروی در استان خوزستان و مهران در استان ایلام و خسروی و در استان کرمانشاه نصب و راه اندازی می‌شود.

مسئول ستاد اربعین شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه این شرکت زیرساخت‌های لازم برای تامین پهنای باند مورد نیاز اپراتورها، نهاد‌ها و سازمان‌های خدمت رسان به زائران فراهم می‌کند بیان کرد: با تقویت شبکه و افزایش ظرفیت، پهنای باند مورد نیاز نهاد‌ها و سازمان‌های مختلف از جمله اپراتور‌های ارتباطی، راهداری و حمل و نقل جاده ای، صدا و سیما، پایانه‌های گمرک مرزی، نیروی انتظامی و نهاد‌های امنیتی و ... را تامین می‌کنیم؛ همچنین راه‌اندازی وای فای رایگان در پایانه‌های مرزی هم از دیگر برنامه‌ها است.