Gerdab.IR | گرداب

۷۷۵ شرکت دانش‌بنیان با وزارت دفاع همکاری می‌کنند

۷۷۵ شرکت دانش‌بنیان با وزارت دفاع همکاری می‌کنند
تاریخ انتشار : ۰۱ شهريور ۱۴۰۱

همکاری ۷۷۵ شرکت دانش بنیان با وزارت دفاع، خودکفایی در ساخت پرتابگر ماهواره و تامین تسلیحات و تجهیزات در حوزه پدافند از اصلی‌ترین مواردی بود که وزیر دفاع در برنامه صف اول به آن اشاره کرد.

به گزارش گرداب به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، همکاری ۷۷۵ شرکت دانش بنیان با وزارت دفاع، خودکفایی در ساخت پرتابگر ماهواره و تامین تسلیحات و تجهیزات در حوزه پدافند از اصلی‌ترین مواردی بود که وزیر دفاع در برنامه صف اول به آن اشاره کرد.

امیر محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح، با اشاره به حضور و نقش آفرینی دانش‌بنیان‌ها در صنعت دفاعی کشور گفت: نقش شرکت‌های دانش‌بنیان در طراحی، تولید و توسعه فناوری‌های حوزه دفاعی بسیار راهبردی و پررنگ بوده است و هم‌راستا با شعار سال، در راستای حمایت و بهره‌گیری از توانمندی دانش‌بنیان‌ها در صنعت دفاعی کشور گام برمی‌داریم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با اشاره به پررنگ شدن نقش شرکت‌ای دانش‌بنیان در عرصه‌های مختلف کشور افزود: وزارت دفاع برای این که متناسب با تهدیداتی که متوجهش است حرکت کند قطعاً نیاز به یک تجدید ساختاری داشت که این کار را ما سامان‌دهی کردیم و در حوزه‌های مختلف ما قرارگاه‌هایی را ایجاد کردیم که بتوانیم بر روی اهدافی که وزارت دفاع دارد متمرکز شویم.

آشتیانی با اشاره به همکاری و تعامل با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوی در شناسایی و بهره مندی از توانمندی شرکت‌های دانش بنیان و حضور آن‌ها در عرصه دفاعی گفت: در حوزه‌های مختلف ازجمله حوزه‌های موشکی، پهپادی و صنایع مختلفی که وزارت دفاع مسئولیت دارد؛ کار‌های بزرگی کردیم، در حوزه موشکی؛ موشک‌های کروز و بالستیک را کار کردیم، در حوزه پهپادی به دنبال عملیات ترکیبی هستیم که کار بسیار بزرگی است و در حال انجام آن هستیم.