Gerdab.IR | گرداب

اصلاحات تازه مایکروسافت برای فرار از جریمه و شکایت

اصلاحات تازه مایکروسافت برای فرار از جریمه و شکایت
تاریخ انتشار : ۰۸ شهريور ۱۴۰۱

مایکروسافت اعلام کرد از یکم اکتبر ۲۰۲۲ قرارداد‌های اعطای لیسانس را اصلاح و تغییراتی ایجاد می‌کند تا قدرت رقابت برای تهیه کنندگان سرویس‌های ابر رایانشی فراهم شود.

به گزارش گرداب به نقل از رویترز، دلیل این اقدام نیز شکایت‌هایی است که از این شرکت به رگولاتور‌های آنتی تراست اتحادیه اروپا اعلام شده است.

برد اسمیت مدیر مایکروسافت تغییرات مذکور را در ماه می‌اعلام کرد، اما مشخص نبود که آن‌ها از چه زمان اجرایی می‌شوند.

کمیسیون اتحادیه اروپا در دهه گذشته میلادی این شرکت را به دلیل موارد مختلف نقض قانون ۱.۶ میلیارد یورو جریمه کرده است. اکنون نیز پس از شکایت شرکت‌های ارائه دهنده خدمات ابری در آلمان، ایتالیا، دانمارک و فرانسه، بار دیگر شرکت آمریکایی در مرکز توجهات اتحادیه اروپا قرار گرفته است.

در یک پست وبلاگی این شرکت آمده است: از یکم اکتبر ۲۰۲۲ میلادی مایکروسافت ارتقا‌های قابل توجهی به شرایط برون سپاری و میزبانی فعالیت‌های خود اجرا می‌کند که به سود مشتریان در سراسر جهان است.

اصلاح شرایط اعطای لیسانس مایکروسافت به معنای آن است که مشتریان می‌توانند از مجوز‌های خود در هر ارائه دهنده سرویس ابر اروپایی استفاده کنند.

البته سرویس‌های ابر شرکت‌های آمازون، گوگل، علی بابا و مایکروسافت مواردی هستند که از تغییرات قرارداد‌های مایکروسافت مستثنی شده اند.

همچنین مشتریان می‌توانند هرگونه لیسانی را برای محیط‌های مجازی بدون نیاز به سخت افزار فیزیکی بخرند. ناظر رقابت اتحادیه اروپا هنوز درباره تغییرات پیشنهادی مایکروسافت نظری نداده است.