Gerdab.IR | گرداب

فراخوان طرح‌های نوآورانه برای سرویس دهی به زائران اربعین

فراخوان طرح‌های نوآورانه برای سرویس دهی به زائران اربعین
تاریخ انتشار : ۱۳ شهريور ۱۴۰۱

دبیرخانه ستاد اربعین معاونت علمی، شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و سایر فعالان زیست‌بوم فناوری و نوآوری را برای ارائه ایده‌های تسهیل خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی دعوت می کند.

به گزارش گرداب به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در دولت مردمی سیزدهم با انتشار این فراخوان، قرار است تا با همکاری فعالان شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و سایر فعالان نوآوران و فناوران، زمینه‌ برای تسهیل و ارائه خدماتی شایسته به زائران اربعین حسینی فراهم شود.

طرح های واصله از طریق ستادهای توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مورد بررسی و ارزیابی تخصصی قرار گرفته و در صورت تایید و با اعطای تسهیلات ویژه مورد حمایت قرار می‌گیرند .

لازم به یادآوری است که در مجموع از ۱۰ طرح برتر حمایت انجام می پذیرد و شرکتهای دانش بنیان تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان و شرکتهای خلاق تا ۲۵۰ میلیون تومان و با تشخیص و ارزیابی تخصصی برای خدمت‌رسانی بهتر به زائرین اربعین حسینی، حمایت می‌شود.

بر اساس فراخوان دبیرخانه ستاد اربعین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از شرکت‌های دانش بنیان، خلاق و دیگر بخش های زیست بوم نوآوری ایران ، دعوت شده است تا طرح های نوآورانه خود در موضوعات زیر را با تکمیل کاربرگ در سایت ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق، تا تاریخ ۱۵ شهریور ماه ارسال کنند.

طرح ها در دو دسته کلی قابل ارائه خواهند بود:

الف: طرح های جدید که برای نخستین بار و در سال جاری اجرایی و عملیاتی شده‌ باشند

ب: طرح های توسعه و ارتقایی بر روی پلتفرم های موجود که سال های قبل نیز موفق به خدمت رسانی بوده اند.

ضوابط مورد نظر:

۱. طرح ها در ارتباط با همایش عظیم بویژه پیاده روی اربعین باشد.

۲. طرح ها باید در جهت خدمت رسانی بهتر رفاهی و معنوی به زائران باشد.

۳. طرح ها نباید دارای مشابه قبلی باشند.

۴. رعایت اصل مالکیت معنوی در طرح ها الزامی است.

۵. طرح ها باید از نظر فنی قابل اجرا باشند.