Gerdab.IR | گرداب

هند بازی‌های رایانه‌ای را قانونمند می‌کند

هند بازی‌های رایانه‌ای را قانونمند می‌کند
تاریخ انتشار : ۲۸ شهريور ۱۴۰۱

طبق گزارش یک هیئت از مقامات هندی، باید یک سازمان رگولاتوری ایجاد شود تا بازی‌های آنلاین را براساس مهارت یا قمار بودن آن‌ها دسته بندی کند.

به گزارش گرداب به نقل از رویترز، همچنین این سازمان باید قوانینی برای مسدودسازی فرمت‌های ممنوع را اجرا و موضع سختگیرانه تری درباره وب سایت‌های قمار آنلاین اتخاذ کند.

هیئت مذکور شامل مقامات ارشد دولت نارندا مودی (نخست وزیر هند) است و از ماه‌ها قبل مشغول نوشتن قوانینی برای بخش بازی‌های رایانشی آنلاین کشور هستند. در این بخش سرمایه گذاران خارجی مانند «تایگر گلوبال» و «سکویا کپیتال» از استارت آپ‌های بازی رایانه‌ای «Drean۱۱» و «موبایل پرمیر لیگ» پشتیبانی می‌کنند که بین طرفداران کریکت محبوبیت زیادی دارند.

این درحالی است که ارزش صنعت بازی رایانه‌ای هند از ۱.۵ میلیارد دلار در سال جاری میلادی به ۵ میلیارد دلار در ۲۰۲۵ میلادی می‌رسد و گزارش مذکور آینده احتمالاً مسیر آن در آینده را مشخص می‌کند. در این میان نگرانی‌هایی درباره اعتیادآور بودن بازی‌های رایانشی و عدم هماهنگی با قوانین کشوری، صنعت را دچار اختلال کرده است.

دادگاه عالی هند معتقد است برخی بازی‌های رایانشی مهارت محور و قانونی هستند، اما حداقل یک دادگاه ایالتی در این کشور بازی‌های طبقه بندی شده مبتنی بر شانس یا قمار را ممنوع کرده که البته این نوع اپ‌ها در بیشتر ایالت‌های کشور ممنوع هستند.

براساس گزارش مذکور در پیش نویس قوانین مقامات خواستار ایجاد یک سازمان رگولاتوری جدید شده اند که زیر مجموعه وزارت فناوری اطلاعات هند باشد و وظیفه آن تعیین آن است که کدام بازی‌های رایانه‌ای به مهارت نیاز دارند و در مرحله بعد آن‌ها باید از قوانین پیروی و آن‌ها را اجرا کنند.