Gerdab.IR | گرداب

وزیر ارتباطات: کیفیت پیام‌رسان‌های داخلی افزایش پیدا کرده است

وزیر ارتباطات: کیفیت پیام‌رسان‌های داخلی افزایش پیدا کرده است
تاریخ انتشار : ۱۸ مهر ۱۴۰۱

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: درحال حاضر تمرکز ما حمایت از پیام رسان‌هایی است که مردم اقبال بیشتری به آن‌ها نشان داده اند و با آماده شدن زیرساختهایشان، کیفیت آن‌ها هم به شکل قابل ملاحظه‌ای افزایش پیدا کرده است.

به گزارش گرداب، عیسی زارع پور -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- در گفتگو با خبرنگاران درباره شرایط فعلی اینترنت در کشور اظهار کرد: دو روز است که هیچ محدودیتی به غیر از محدودیت بر دو پلتفرم آمریکایی اینستاگرام و واتس آپ آن هم به دلایل امنیتی، وجود ندارد و محدودیت‌هایی که در روز‌های گذشته در بعضی ساعات روز در سطح بین المللی و بنا به ملاحظات امنیتی و دستور نهاد‌های امنیتی ایجاد می‌شد برداشته شده است.

وی تاکید کرد: فقط تنها محدودیتی که وجود دارد برای این دو پلتفرم است که تصمیم گیری درباره آن‌ها باید در مراجعی که ذی صلاح هستند و دستور آن را ابلاغ کردند دنبال شود.

زارع پور در ادامه سخنانش گفت: پلتفرمی که قواعد جمهوری اسلامی ایران را به رسمیت نمی‌شناسد و هر از چند گاهی نقش محوری در آشوب‌ها به عهده دارد و موجب نا امنی در کشور می‌شود، طبیعتاً بستر مناسبی برای سرمایه گذاری در کشور نیست و به هر حال ممکن است تصمیمات دیگری هم درباره آن گرفته شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه وجود پیام رسان‌های متعدد در کشور شاید نیاز و ضرورت نباشد، اما نمی‌شود یک باره همه آن‌ها را کنار گذاشت، اظهار کرد: یک برنامه مدونی را دنبال می‌کنیم تا کمک کنیم آن‌ها تقویت شوند و در نهایت دو یا سه پیام رسان در کشور فعال باشند که بتوانند نیاز‌های مردم را بر طرف کنند.

وی ادامه داد: درحال حاضر تمرکز ما حمایت از پیام رسان‌هایی است که مردم اقبال بیشتری به آن‌ها نشان داده اند و زیر ساخت‌های آن‌ها آماده است و در این مدت هم کیفیتشان به شکل قابل ملاحظه‌ای افزایش پیدا کرده است