Gerdab.IR | گرداب

اعتصاب کارکنان اپل در استرالیا در اعتراض به دستمزد‌ها

اعتصاب کارکنان اپل در استرالیا در اعتراض به دستمزد‌ها
تاریخ انتشار : ۲۰ مهر ۱۴۰۱

یک مقام اتحادیه کارگری در استرالیا که کارکنان اپل عضو آن هستند، در روز سه‌شنبه اعلام کرد که اعضای این اتحادیه به دلیل عدم پیشرفت مذاکرات دستمزد، رأی به اعتصاب داده‌اند.

به گزارش گرداب به نقل از رویترز، یک مقام اتحادیه کارگری در استرالیا که کارکنان اپل عضو آن هستند، در روز سه‌شنبه اعلام کرد که اعضای این اتحادیه به دلیل عدم پیشرفت مذاکرات دستمزد، رأی به اعتصاب داده‌اند.

بر اساس این گزارش، این اعتصاب یک ساعته که برای ۱۸ اکتبر برنامه ریزی شده قرار است فعالیت فروشگاه‌های این شرکت فناوری آمریکایی در استرالیا را مختل کند و بر فشار‌هایی که در جا‌های دیگر بر روابط صنعتی با آن روبه رو است بیفزاید.

این اتحادیه گفت: اعتصاب برنامه ریزی شده حدود ۱۵۰ نفر از ۴۰۰۰ کارمند استرالیایی اپل را که اتحادیه کارگران خرده فروشی و فست فود (RAFFWU) نماینده آن‌ها هستند، شامل می‌شود و اکثر خدمات مشتریان را در حداقل سه فروشگاه از ۲۲ فروشگاه اپل در این کشور محدود می‌کند.

به گفته اتحادیه کارگران خرده فروشی و فست فود، این اعتصاب اولین اعتصاب برای اپل در استرالیا محسوب خواهد شد و احتمال جهانی شدن چانه زنی جمعی در میان کارکنان این شرکت را افزایش می‌دهد، درست همانطور که فشار‌های فزاینده هزینه‌های زندگی باعث می‌شود کارمندان آمریکایی اپل و سایر شرکت‌های بزرگ مانند آمازون دستب به تشکیل اتحادیه بزنند.

در استرالیا، اپل با پیشنهاد جدیدی از افزایش دستمزد‌ها و شرایط بهتر، دور جدیدی از مذاکرات با اتحادیه‌ها را در ماه اوت آغاز کرد.

به گفته اتحادیه‌ها و شرکت اپل، اتحادیه کارگران خرده فروشی و فست فود و دو اتحادیه دیگر در سپتامبر به یک سازمان داوری صنعتی مراجعه کردند و به دنبال زمان بیشتری برای مذاکره بودند، که مورد قبول واقع شد.

جاش کولینان، دبیر فدرال اتحادیه کارگران خرده فروشی و فست فود در تماس تلفنی با رویترز گفت: ما امروز به پایان آن (زمان) رسیده‌ایم و هنوز به توافق رضایت‌بخش نزدیک نشده‌ایم، بنابراین اعضای اتحادیه شب گذشته به اتفاق آرا این مسیر را تأیید کردند.